Zestawy obiadowe z porcelany to najlepszy wybór

Porcelana powstała już w roku 1710. To wtedy po raz pierwszy rozpoczęto niezwykłą produkcję, która na tamte czasy kosztowała majątek. Dziś “białe złoto” gości w naszych domach każdego dnia, a jego wartość jest nadal doceniana.

Wady i zalety porcelany

Zacznijmy od zalet. Porcelana z punktu technicznego jest bardzo wdzięcznym surowcem, który można dowolnie formować. Dzięki temu mamy możliwość kupna kubków, talerzy bądź innych wyrobów w niebywałych kształtach i o fantazyjnym wzornictwie. Kolejną zaletą jest jej żywotność. Gdy dbamy o naszą porcelanę, możemy być pewni, że przetrwa z nami wiele lat. Do dziś znaleziono wiele starych wyrobów w doskonałym stanie. Porcelana wkomponowuje się w każdą dekorację stołu. Idealnie sprawdza się podczas codziennego obiadu, jak również podczas dużych uroczystości. Jej prostota i wyjątkowa biel są nie do podrobienia. Kolejnym walorem jest odporność na wysokie temperatury, dzięki czemu celująco sprawdza się przy serwowaniu gorących dań. Wady? Ciężko mówić o wadach w przypadku tak zacnego surowca. Mówi się, że jest krucha, ale z doświadczenia wynika, że jest to zbyt pochopna opinia.

Porcelana na co dzień

Każdego dnia potrzebujemy kubków i talerzy, z których spożywamy śniadania, obiady, czy kolacje. Zasada jest jedna – im ładniejsza zastawa, tym smaczniejszy posiłek. W pierwszej kolejności jemy oczami, więc warto zainwestować w wysokojakościowy zestaw, który będzie zachęcał do posiłku. Do codziennego użytku najpraktyczniejsze są białe niczym nieskalane elementy – talerze płaskie, głębokie i deserowe. Świetną alternatywą dla tradycyjnych okrągłych talerzy są kwadratowe, które łączą w sobie tradycjonalizm i nowoczesność. Ważna jest także ich jakość, dlatego warto postawić na znane i profesjonalne firmy, jak Lubiana, czy Cortina.

Wystawna porcelana

Wielkie uroczystości wymagają większej wystawności. I tu także z pomocą przychodzą zastawy wykonane z porcelany. Wykwintność zapewnią dekoracyjne pełne serwisy obiadowe. Jednym z przykładów jest Villa Italia Bari Platin. To przepiękna i ponadczasowa produkcja na wyjątkowe okazje, którą udało nam się znaleźć w bardzo niskiej cenie w Indelo – https://www.indelo.pl/. Nie sposób jej pominąć. Włoski zestaw talerzy może zawierać aż 34 elementy, co pozwoli na ugoszczenie 12 osób. Do niego możemy dokupić dedykowane zestawy kawowe, półmiski, sosjerki i wszystkie niezbędne elementy wyposażenia stołu. Pełna kolekcja zagwarantuje kapitalne doznania smakowe i zachwyt wszystkich gości. Villa Italia zadbała o ich wzorowy wygląd i bezkonkurencyjną jakość.