Zastosowanie pianki poliuretanowej w izolacjach termicznych

Izolacje termiczne to systemy czy też instalacje, bez których nie obejdzie się żadne domostwo. To dzięki nim możemy liczyć na ciepło przez cały rok, ale i oszczędność na rachunkach. Ponadto zabezpieczenie na wypadek pożaru czy ulewnych opadów. Warto zwrócić uwagę na izolacje wykonywane pianką PUR.

Pianka poliuretanowa, czyli wspomniana wyżej PUR, świetnie sprawdza się jako materiał izolacyjny. Pod wieloma względami jest lepsza niż stosowany styropian czy też wełna mineralna. Izolacje termiczne z jej zastosowaniem cechuje trwałość, prosty i szybki montaż, co ma znaczenie dla czasu i kosztów budowy.

Izolacje termiczne muszą zostać dopasowane w taki sposób, by spełniać normy budowlane, ale i parametry określone dla danego budynku, jak chociażby ognioodporność. Pianka PUR pod wieloma względami wygrywa na rynku i staje się konkurencyjną dla dotąd stosowanych materiałów. Jest wysoce odporna na ogień, a podczas ewentualnego pożaru nie wydziela toksycznych substancji. Na uwagę zasługuje jej sposób umieszczania w wybranych miejscach. Oferuje właściwość polegającą na rozprężaniu dopiero po jej wtryśnięciu w poszczególne partie, np. dachowe. Oznacza to, że bardzo dokładnie izoluje i wypełnia wszystkie szczeliny, co nie jest możliwe z zastosowaniem jakiegokolwiek rodzaju innych termoizolatorów.

Izolacje termiczne bazujące na piance PUR uzyskuje się szybko, ponieważ znacząco zostaje skrócony nie tylko czas wykonywania takich izolacji, ale również czas schnięcia. Dla budów to o tyle ważne, że można w krótszym czasie przystąpić do innych planowanych działań. Jeśli rozważamy wykonanie izolacji do swojego domu i przyległych budynków, warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje pianka PUR.

Dodaj komentarz