Zastosowanie drewna w aranżacji wnętrz

Drewno to surowiec, który znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, między innymi takich jak rolnictwo, ogrodnictwo czy budownictwo. Ma również ogromne walory estetyczne, w związku z czym zyskuje coraz większą popularność przy dekorowaniu i aranżacji wnętrz.

Staromodne czy nowoczesne?

Wielu osobom drewno w pomieszczeniu przywołuje obrazy z dzieciństwa lub babcinego mieszkania. Kojarzy się z zabierającą światło boazerią, terakotą na podłodze, drewnianymi pawlaczami obniżającymi sufit czy mosiężnymi, ciemnymi segmentami. Obecnie przy dekorowaniu wnętrz bierze się zazwyczaj pod uwagę jaśniejsze odmiany drewna, szuka się odpowiednich rodzajów słojów, patrzy na łączenia, kształt i ranty. Odpowiednia drewniana kompozycja potrafi nadać pomieszczeniu innowatorski, niepowtarzalny styl, w którym zarówno domownicy jak i wszyscy goście na pewno będą czuć się komfortowo.

Surowiec na czasie

Surowe materiały we wnętrzach nadal robą furorę. Cegła, kamień, szkło, beton czy właśnie drewno od dłuższego czasu są fundamentem nowoczesnych domów i mieszkań. Będący w modzie styl skandynawski opiera się na  jasnych barwach, jest bliski naturze, prosty i elegancki. Aby uzyskać wyżej opisany efekt architekci proponują wykorzystywanie dużej ilości drewnianych elementów. Pęknięcia, sęki i słoje idealnie sprawdzają się zarówno na ścianach jak i podłogach oraz meblach (najlepiej nadaje się tu jasny dąb, a nawet bielone drewno)

DIY

Do It Yourself to trend powszechnie znany i uwielbiany na całym świecie, szczególnie w dziedzinie mody, urody oraz aranżacji wnętrz. Wiele drewnianych ozdób jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie, przy niewielkim nakładzie pieniężnym (liczne gatunki drewna dostępne są w tartakach, składach drewna i pracowniach stolarskich, gdzie można nabyć je w atrakcyjnych cenach –  polecamy sprawdzić ofertę Budomat – tartak Warszawa i mazowieckie).

Technika ta gwarantuje poza niepowtarzalnym efektem dużo satysfakcji i zabawy, dlatego też gorąco ją polecamy!

Przykłady zastosowań

Drewno wykorzystać można do konstruowania kubików, świeczników, ramek na zdjęcia lub podstawek. Nadaje się ono także świetnie na balkon czy do ogródka, gdyż można zbudować z niego lampiony i doniczki. Zastosowania drewna wyliczać można by bez końca, gdyż tak naprawdę jedyne co je ogranicza to tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz