Zalety garaży blaszanych

Garaże blaszane zyskują w Polsce coraz większą popularność. Wśród ich licznych zalet wymienia się niski koszt postawienia całej konstrukcji, szybki czas jej montażu oraz dużą funkcjonalność. Czy warto rozważyć budowę takiego garażu? Opinie użytkowników i ekspertów wskazują, że tak.

Zalety garaży blaszanych

Przewagą garaży blaszanych nad garażami murowanymi jest czas budowy, a ten jest znacznie krótszy. Jeśli garaż potrzebny jest “na już”, to można skorzystać z prostych, gotowych konstrukcji, dostępnych u producentów od ręki. Standardowy czas oczekiwania na realizację zamówienia o indywidualnych parametrach wraz z montażem to 7 dni, a przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach – około 14 dni. Decydując się na budowę garażu blaszanego można w maksymalnie dwa tygodnie zyskać przestrzeń do komfortowego przechowywania samochodu.

Krótki czas budowy i szeroka możliwość wyboru rodzaju konstrukcji to nie jedyne zalety garaży blaszanych. Dzięki temu, że montaż takiego garażu nie wymaga położenia stałych fundamentów, można go szybko przesunąć na posesji, a nawet przewieźć w inne miejsce. Jest łatwy nie tylko w montażu, ale i demontażu, a dodatkowo nie wymaga pozwolenia na budowę, jeśli nie przekracza opisanych w ustawie rozmiarów. Dzięki temu garaż nie musi być jedynie miejscem ochraniającym samochód, ale staje się także “mobilnym” schowkiem na narzędzia, rowery, a nawet opał.

Na jaki koszt trzeba się przygotować?

O wyborze rodzaju garażu decyduje często koszt jego wybudowania, a garaż blaszany to niewątpliwie jeden z najtańszych sposobów na zabezpieczenie samochodu. Podstawową konstrukcję, wykonaną z cienkiej, niemalowanej blachy, oraz pokrytą dachem jednospadowym, można kupić już za około 1000 zł. Te bardziej funkcjonalne, zrobione z blachy ocynkowanej, kosztują od 2,5 do 5 tys. zł. Zdecydowanie więcej trzeba przeznaczyć na konstrukcje ocieplane, wykonane z blachy najwyższej jakości. Budowa garażu blaszanego nie jest skomplikowana, dlatego bez problemu można ja wykonać samemu, co wygeneruje dodatkowe oszczędności.

Źródło: https://www.maritom.pl/

Dodaj komentarz