Mieszkanie naszych marzeń

Nowe mieszkanie, nabyte na rynku pierwotnym, czy to wtórnym, to cała sterta wyzwań, które się z tym wiążą. Każdy chce by jego lokal lub dom, były spełnieniem jego marzeń. Zakup mieszkania w Polsce wiąże się ze sporymi kosztami. Mało kto kupuje mieszkanie za gotówkę, w większości transakcje te są powiązane z długoletnimi kredytami. To generuje dodatkowy stres, każdy chce więc otrzymać produkt jak najwyższej jakości.

1. Zwracajmy uwagę na szczegóły

2. Profesjonalny audyt nigdy nie zaszkodzi

3. Lepiej chuchać na zimne

 

Zwracajmy uwagę na szczegóły

Niezmiernie ważną sprawą jest zatem fakt, by odbiór mieszkania przebiegł w jak najlepszym porządku, bez zbędnych pomyłek oraz niedociągnięć. Dokonując go trzeba zwrócić uwagę na rzeczy podstawowe, ale i na drobne szczegóły, które w ostatecznym rozrachunku, mogą mieć poważne znaczenie. Odbiór mieszkania wiąże się z podpisaniem protokołu odbioru technicznego, do którego możemy wpisać wszystkie nasze uwagi i zastrzeżenia. Dobrze jest, gdy odbiór techniczny przebiega pod okiem kogoś, kto jest nam życzliwy i stoi po naszej stronie. Można więc tutaj sięgnąć po pomoc inżyniera wynajętego z firmy zajmującej się takiego typu usługami. Jedną z tego typu ofert przygotowała dla nas firma Pewny Lokal – bez trudu znajdziemy ją w Internecie. 

Profesjonalny audyt nigdy nie zaszkodzi

Zaletą tego typu usługi jest fakt, że audyt nieruchomości zostanie przeprowadzony przez osobę, która wie, czego “szukać” i na co zwrócić uwagę. Bez względu na to czy jest to rynek pierwotny, czy też mieszkanie pochodzi z rynku wtórnego oko specjalisty pozwoli na szybkie ustalenie jego realnego stanu oraz potencjalnych problemów, które mogą się pojawić w przyszłości. Nieruchomości mogą mieć liczne ukryte wady, dotyczy to zarówno nowych mieszkań, jak i lokali z przeszłością. W przypadku mieszkań kupowanych od dewelopera możemy nawet odmówić podpisania protokołu odbiorczego. Oczywiście w ramach ściśle określonych prawem, czyli np, jeśli powierzchnia mieszkania różni się o przynajmniej 2% od tego metrażu, który jest zawarty w umowie. Warto o tym pamiętać. 

Lepiej chuchać na zimne

Bez względu na to czy ostatecznie nabywamy wolnostojący dom, czy też zwykłą kawalerkę w bloku sprawdzajmy, czy to co dostajemy, jest zgodne z tym, co jest zawarte w umowie. Inżynier, czy też inżynierka, dla których odbiór mieszkania to chleb powszedni, na pewno nam w tym pomogą. To oni skupią się na wszelkich istotnych aspektach technicznych i przeprowadzą nas suchą stopą przez to techniczne Morze Czerwone. Warto więc pamiętać o tym, że taka usługa jest dostępna na wyciągnięcie ręki.