Zabudowa balkonowa, czyli jak zwiększyć przestrzeń użytkową swojego domu?

Balkon lub taras dla wielu osób jest miejscem relaksu wśród zieleni. Niestety, pogoda w polskiej szerokości geograficznej pozwala na korzystanie z nich zaledwie kilka miesięcy w roku. System szklanej zabudowy balkonu jest doskonałym sposobem na praktyczne i eleganckie zwiększenie metrażu każdego nowoczesnego domu. Dowiedz się, dlaczego coraz więcej deweloperów i prywatnych inwestorów decyduje się na to rozwiązanie.

Stwórz zimowy taras z zabudową balkonową

Dzięki nowoczesnej zabudowie balkonowej można stworzyć zielony ogród w centrum miejskiej dżungli. Konstrukcja ze szkła i aluminium ochroni rośliny przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak porywisty wiatr, ulewy, śnieg czy mróz i pozwoli wykreować całoroczną oranżerię z egzotyczną, bujną roślinnością.

Tempo życia w dużym mieście może przytłaczać – zimowy ogród zapewni kojący kontakt z naturą i może stać się przedłużeniem salonu czy biura do spokojnej, inspirującej pracy. Warto podkreślić, że szklana tafla stanowi również doskonałe zabezpieczenie przed insektami, które mogłyby utrudnić komfortowy wypoczynek.

Spędzaj więcej czasu ze swoim pupilem dzięki zabudowie balkonu

Domowi pupile, takie jak psy lub koty, uwielbiają wychodzić na balkon bądź taras i obserwować świat z góry. Niestety, zwykłe balustrady mogą okazać się dla nich niebezpieczne – czworonogi mogą wypaść przez szerokie kraty barierki. Szklana zabudowa balkonowa np. LUMON 6 (https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/szklana-zabudowa-balkonowa-lumon-6) zapewni zwierzęciu bezpieczeństwo, a jednocześnie nie przysłoni atrakcyjnych widoków i stanie się eleganckim, stylowym patio, z którego może ono korzystać przez cały rok.

Bezramowa zabudowa balkonowa a przyszłe opłaty za energię

Na politechnice w finlandzkim mieście Tampere przeprowadzono badania, które wykazały, że szklana zabudowa balkonowa lub tarasowa pozwala na zaoszczędzenie 10% energii wykorzystywanej do ogrzania domu bądź mieszkania. System ten jest więc inwestycją, która szybko się zwróci.

Co więcej, szklana tafla chroni nie tylko przed zimnym powietrzem oraz gwałtownym wiatrem, ale również zanieczyszczeniami i hałasem. Mieszkańcy mogą cieszyć się spokojnym wypoczynkiem nawet w pobliżu ruchliwej ulicy.

Montaż przeszkleń od Lumon gwarancją doskonałych efektów

Chcesz zainwestować w stylową i trwałą zabudowę balkonową? Lumon to doświadczony producent, zajmujący się całościową obsługą zamówienia – od stworzenia funkcjonalnego projektu po produkcję solidnych przeszkleń, na precyzyjnym montażu kończąc. Tarasy i nowoczesne elewacje balkonowe Lumon 6 charakteryzuje wykorzystanie szklanych tafli o większych gabarytach.

Zaawansowany technologicznie system bezramowy składa się z dwóch wzmocnionych profili mocowanych i tafli szkła o grubości 10 lub 12 mm. Przeszklenia pozbawione są wszelkich ram czy opraw, dzięki czemu mieszkańcy mogą cieszyć się nieograniczonym widokiem i promieniami naturalnego światła.

Jeżeli chciałbyś poznać więcej szczegółów, już dziś wejdź na stronę producenta i skorzystaj z formularza kontaktowego. Specjaliści Lumon chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i dobiorą idealny system szklanej zabudowy balkonu, który w sposób estetyczny i bezpieczny pomoże zwiększyć przestrzeń Twojego mieszkania.