Zabezpieczenie obiektu i terenu wokół z systemami kontroli dostępu

Systemy kontroli dostępu

Współcześnie coraz więcej obiektów takich jak centra handlowe, szkoły, przedszkola, a nawet prywatne posesje zabezpieczonych jest za pomocą elektronicznych systemów dostępu wraz z koniecznymi urządzeniami. Wśród nich znajdują się zamki elektryczne, bramy, furtki czy też czujniki reagujące na różnego rodzaju bodźce, np. ruch lub nieautoryzowane otwarcie okna.

Główną funkcją, którą muszą spełniać tego rodzaju instalacje, jest ochrona danego obiektu oraz przyległego terenu przed zagrożeniami w postaci wtargnięcia niepożądanych osób lub kradzieżą. Chronią także przed wyrządzeniem szkód w infrastrukturze, np. przed podpaleniem lub aktami wandalizmu. Dlatego też przed wyborem konkretnego systemu dozoru elektronicznego należy przeanalizować wszystkie aspekty, tak by wybrany produkt w stu procentach odpowiadał potrzebom nieruchomości, która ma być chroniona.

Elementy kluczowe kontroli dostępu

By dany teren wraz ze znajdującymi się na nim obiektami były prawidłowo zabezpieczone, konieczne jest skompletowanie odpowiednich podzespołów oraz elementów pozwalających na monitoring na najwyższym możliwym poziomie. Są to zarówno elementy montowane na stałe, jak i takie, które używane są przez osoby uprawnione do poruszania się i przebywania w danej strefie.

Są to wszelkiego rodzaju czytniki kart magnetycznych, detektory ruchu, zamki elektryczne oraz współpracujące z nimi karty, identyfikatory oraz pestki. Wszystkie te urządzenia muszą być połączone z centralą, która jest w stanie rozpoznać danego użytkowania po danych zawartych na konkretnym nośniku.

Zalety systemów kontroli dostępu

Monitorowanie i selekcjonowanie osób mogących uzyskać dostęp do danych pomieszczeń, części budynku lub obiektów niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze ogranicza możliwość wtargnięcia osób trzecich. Po drugie zapewnia zwiększone bezpieczeństwo mieniu oraz przechowywanym dokumentom, informacjom oraz danym znajdującym się na serwerach lub komputerach. Po trzecie w końcu kontrola dostępu pozwala na monitorowanie i analizowanie ruchu w konkretnych strefach, co może okazać się przydatne w przypadku ustalania przebiegu takich zdarzeń jak wypadki, kradzieże, pożary czy też inne przypadki losowe.

Dowiedz się więcej na http://www.fonex.pl/kategorie/kontrola-dostepu-7.html