Zabezpieczenia antykorozyjne VCI — Inhibitor korozji producent

Jednym z bardziej opłacalnych transportów jest transport morski. Jest on również mocno skomplikowany logistycznie, ponieważ specyficzne warunki atmosferyczne, które podczas niego panują, szczególnie narażają ładunki na korozję. Jak je przed nią chronić? Poznaj działanie VCI jako zabezpieczeń antykorozyjnych.

VCI – co to takiego?

VCI to lotny inhibitor korozji. Metoda ta opiera się odparowywaniu inhibitorów w celu ochrony metali przed korozją, np. podczas transportu morskiego. Odparowane inhibitory chronią metal poprzez wypełnienie wolnej przestrzeni między metalowym przedmiotem a folią lub papierem VCI. Tak zabezpieczony ładunek można magazynować nawet do 2 lat, bez ryzyka wystąpienia korozji. Cząsteczki VCI są niewidoczne i niewyczuwalne. Największą zaletą produktów VCI jest umiejętność dotarcia inhibitora do trudno dostępnych miejsc, których w inny sposób nie można zabezpieczyć. Dzięki tym produktom mamy pewność, że do korozji nie dojdzie, a ładunek bezpiecznie dotrze do celu.

Zabezpieczenia antykorozyjne VCI – rodzaje

Inhibitor korozji producent oferuje wiele rodzajów produktów antykorozyjnych. Największą popularnością cieszą się jednak folie i papiery VCI. Folie antykorozyjne pozwalają na szczelne zamknięcie opakowania. Fajnym rozwiązaniem jest również folia bąbelkowa VCI, która dodatkowo ochrania zapakowany w nią przedmiot.

Produkty antykorozyjne VCI – zalety

Decydując się na takie zabezpieczenia w postaci produktów VCI znacznie zredukujesz koszty, które wiązałyby się z odwróceniem procesu korozji. Tak zabezpieczone ładunki są w pełni bezpieczne i mogą być magazynowane i transportowane nawet do 24 miesięcy. Poza tym VCI tworzy na metalu niewidoczną i nietoksyczną ochronę, a przy tym folie i papiery VCI mogą być w całości poddane recyklingowi.

 

 

Popularne tagi : olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozji producent

Dojazd: