Wynajem rusztowań – tańszy niż zakup

Prace na wysokości dotyczą bardzo różnych gałęzi budownictwa czy też serwisowania. Z takich rozwiązań korzystają zarówno duże, jak i małe firmy oraz klienci indywidualni. Rynek budownictwa w Polsce bardzo prężnie się rozwija i zarówno domy jednorodzinne, jak i wielkie hale magazynowe powstają jak grzyby po deszczu, a wszystkie one potrzebują specjalistycznych rusztowań. Można je oczywiście kupić, ale czy to się opłaca?

 

Opłacalne rozwiązania

Nowoczesne technologie i rusztowania umożliwiają bezpieczną pracę na wysokości. Rusztowania jezdne z aluminium z Boels.pl to specjalistyczne konstrukcje chętnie wykorzystywane zarówno przez klientów indywidualnych, firmy budowlane czy przedsiębiorców z różnych branż. Dzięki temu, że składają się z modułów, które szybko i sprawnie można ze sobą połączyć oraz istnieje opcja ułożenia ich w określonym fragmencie, są doskonałym rozwiązaniem przy pracach na wysokości. Oczywiście im większy obiekt, tym większe rusztowanie trzeba postawić. Pamiętajmy, że wszystkie tego typu elementy muszę spełniać odpowiednie normy BHP.

Jeśli potrzebujemy tego typu konstrukcji okazjonalnie, nie ma potrzeby, by dokonywać zakupów i potem jeszcze mieć problem z magazynowaniem elementów konstrukcyjnych. Doskonałym rozwiązaniem będzie wynajem na określony czas od profesjonalnej firmy.

 

Rusztowanie na miarę

Poza maszynami budowlanymi specjalistyczne firmy mają w swojej ofercie również nowoczesne aluminiowe rusztowania. Wszystkie elementy – ramy stalowe, podesty, poręcze, burty, słupki poręczy czy uchwyty posiadają odpowiednie atesty i są sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. Popularne są również rusztowania przejezdne. Cena wynajmu jest oczywiście uzależniona od okresu, na jaki wypożyczymy rusztowanie i od jego powierzchni – czyli ilości elementów składowych. Szacunkowo oblicza się taką kwotę od 20 do 50 groszy za 1 m² na dobę.

Opcja wynajmu jest więc najbardziej korzystna, gdy potrzebujemy instalacji jednorazowo przy remoncie lub serwisowaniu dużych i wysokich powierzchni. Idealnie sprawdza się przy tynkowaniu, malowaniu oraz wszelkich innych pracach.

Przy okazjonalnym korzystaniu z takich konstrukcji zdecydowanie bardziej opłaca się wynająć niż kupić rusztowanie. Specjalistyczne firmy, które niemalże na co dzień pracują na wysokości, wolą jednak mieć tego typu instalację na własność.

 

Dodaj komentarz