Wylewka anhydrytowa – nowoczesny produkt na miarę XXI wieku

Choć wylewki anhydrytowe w branży budowlanej wykorzystywane są od wielu lat, nadal mało kto o nich słyszał. Od lat prym wśród materiałów wykorzystywanych do wykonywania posadzek wiodą wylewki cementowe, tylko czy słusznie?

Czym jest wylewka anhydrytowa?

Jest to samopoziomująca wylewka podłogowa, która świetnie sprawdza się zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i podczas budowy budynków o dużych powierzchniach. Produkt ten ma wiele zalet:

  • Szybko schnie.
  • Nie wymaga stosowania zbrojenia, ponieważ wiąże się bezskurczowo.
  • Jest materiałem niepalnym.
  • Oddaje bardzo dużo ciepła, dlatego doskonale sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym – szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło.
  • Jest produktem uniwersalnym, który może być stosowany pod różnorodne okładziny – terakotę, panele, kamień naturalny, parkiet drewniany czy wykładziny PCV lub dywanowe.
  • Jej receptura została skrupulatnie opracowana przez specjalistów z dziedziny budownictwa. Każda partia zaprawy wykonywana jest na jej podstawie, co gwarantuje zawsze wysoką jakość produktu.

Jednak pomimo licznych zalet, wylewka anhydrytowa nie jest pozbawiona wad, o których należy pamiętać. A mianowicie, anhydryt nadaje się do wykorzystania tylko wewnątrz budynków w suchych pomieszczeniach, bowiem jest wrażliwy na wilgoć i częsty kontakt z wodą. Planując wykorzystanie zaprawy w pomieszczeniach wilgotnych np., w piwnicy, należy wcześniej zastosować izolację zabezpieczającą podciąganie wody z gruntu.

Gdzie najlepiej kupić wylewkę anhydrytową?

Aby mieć pewność, że otrzymamy dobry produkt i profesjonalne wykonanie, najlepiej poszukać lokalnego dostawcy. Nie będzie to trudne zadanie, gdyż na polskim rynku od wielu lat funkcjonują liczne firmy oferujące ten rodzaj posadzki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę produktu i miasta, np. wylewka anhydrytowa Łódź, aby otrzymać dane kontaktowe przedsiębiorstw oraz opinie na ich temat. Z pewnością uzyskamy od nich pomoc, niezbędne informacje i odpowiedzi na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz