Wylewanie posadzek betonowych – kluczowe etapy pracy

Posadzki betonowe to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Mają do wykonania kilka ważnych zadań, a jednym z nich jest izolacja. Prawidłowo wykonana posadzka nie przepuszcza do budynku wilgoci oraz nie wypuszcza z pomieszczeń ciepła. Bardzo ważne jest, aby wykonać wszystkie czynności zgodnie ze sztuką budowlaną ponieważ wszelkie błędy popełnione na tak wczesnym etapie budowy na jaw wychodzą dopiero po latach, a wtedy ich naprawa, o ile w ogóle możliwa, kosztuje wiele pieniędzy, czasu i stresu.

Sześć kroków do prawidłowego wykonania posadzek

Posadzki muszą być prawidłowo zaizolowane. Izolacja posadzek betonowych wykonywana jest przy pomocy folii budowlanej, najlepiej atestowanej. Zapobiega ona przenikaniu wilgoci przez beton, aby domu nie zjadła wilgoć, a na ścianach nie pojawił się grzyb. Następnie konieczne jest docieplenie posadzek betonowych, aby uniemożliwić wytracanie ciepła z pomieszczeń i utrzymanie w nich stałej temperatury. Aby posadzki były trwałe i wytrzymałe, potrzebne jest zbrojenie posadzek betonowych. Wykonuje się je przy pomocy siatki zbrojeniowej lub mikrozbrojeń. Dopiero tak zabezpieczone fundamenty można pokryć wylewką. Podczas przygotowywania mieszanki betonowej warto stosować plastyfikatory. Są to specjalistyczne środki chemiczne, które znacznie poprawiają właściwości fizyczne betonu. Gdy wylewka zaczyna schnąć, potrzebne jest jeszcze poziomowanie posadzki betonowej, żeby podłogi były proste, oraz zacieranie posadzki betonowej.

Miksokret (mixokret) i elektryczna zacieraczka – by usprawnić prace posadzkarskie

Wykonywanie posadzek betonowych jest ciężką pracą, dlatego warto ją sobie ułatwić. Sposobem na to jest wykorzystywanie specjalistycznych maszyn, które znacznie przyspieszają i usprawniają wykonywanie prac posadzkarskich. Mixokret (miksokret) to profesjonalny agregat do przygotowania, mieszania i podawania na izolację styropianową gotowej mieszanki. Alternatywą jest ręczne wykonywanie tych czynności, co kosztuje masę czasu, stresu i energii. Innym urządzeniem ,z którego warto skorzystać, jest zacieraczka elektryczna, dzięki której o wiele szybciej wykonamy ostatni etap prac.

 

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.techbau.pl/