Wykładzina PCV – tani i solidny sposób na podłogę w garażu

Podłoga w garażu musi być przede wszystkim wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości. Sprawdzają się tam posadzki, które są odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wody i chemikaliów, dlatego odpowiednim materiałem do wykończenia podłogi garażowej jest wykładzina PCV.

Zastosowanie takiego rozwiązania to tani, szybki i trwały sposób na uzyskanie niezwykle odpornej na wiele czynników zewnętrznych podłogi w garażu. Nie wymaga praktycznie żadnego przygotowania podłoża, wystarczy zamieść powierzchnię oraz uzupełnić większe wgłębienia, dodatkowo jest bardzo łatwa w montażu i każdy samodzielnie poradzi sobie z instalacją w zaledwie kilka godzin. Istotne jest także, że wykładzina PCV tłumi dźwięki oraz ma wzór antypoślizgowy, co w pomieszczeniu, gdzie porusza się ciężki sprzęt odgrywa ważną rolę. Świetnie nadaje się do przykrycia dużej powierzchni przy zachowaniu niewielkiej ilości łączeń. Producenci oferują szeroki wybór dostępnych kolorów oraz faktur, które z pewnością dopasują się do aktualnie panujących trendów w budownictwie. Antypoślizgowa wykładzina dostępna jest w formie płytek, które układa się w jednolitą powierzchnię bez widocznych łączeń, ma to korzystny wpływ na ewentualne naprawy, których koszt będzie niewielki, dzięki możliwości wymiany pojedynczych elementów. Również cena całej podłogi nie jest wygórowana, a z pewnością dużo niższa niż zastosowanie żywicy, betonu lub innych rodzajów posadzek. Jest ona uzależniona przede wszystkim od grubości i wysokości płytek. Płytki PCV układa się na zasadzie puzzli, zamki płyt wciska się ręcznie lub przy pomocy gumowego młotka. Samodzielny montaż nie sprawi problemu, jeśli będziemy stosować się do zaleceń producenta. Te cieńsze przykleja się do podłoża odpowiednim klejem do tworzyw sztucznych, natomiast te grubsze zwykle układa się na posadzce od ściany do ściany, a w drzwiach garażowych stosuje się próg najazdowy, który przymocowany jest zaczepami do ostatniego rzędu płytek. Podłoga ta nie wymaga żadnych nakładów finansowych podczas eksploatacji, jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości oraz jest przyjazna dla środowiska, ponieważ produkt ten w 100% nadaję się do ponownego przetworzenia, przy czym nie emituje lotnych związków organicznych.

Przedstawiony powyżej sposób na wykonanie taniej, a jednocześnie trwałej posadzki w garażu, to tylko jedna z dostępnych możliwości. Ostateczny wybór, zależy od indywidualnych upodobań oraz środków finansowych, jednak zastosowanie wykładziny PCV jest rozwiązaniem ekonomicznym i wytrzymałym, dlatego warto wziąć je pod uwagę. By dokładnie zapoznać się ze szczegółami i porównać oferty, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego TRAVICOM – posadzki warsztatowe, posadzki garażowe, podłogi z PCV i wiele więcej.

Dodaj komentarz