Włoskie meble dlaczego Polacy je pokochali

W wielu polskich domach można znaleźć meble rodem z Włoch. Włoskie wzornictwo jest w Polsce bardzo popularne. Mieszkańcy kraju nad Wisłą cenią je za szlachetne formy i wysoką jakość. Wzornictwo rodem znad Morza Śródziemnego doskonale wpisuje się w oczekiwania osób, które cenią klasyczną elegancję. Włochy były krajem, który już w czasach starożytnych wyznaczał pewne kanony sztuki i rzemiosła, które później były naśladowane przez całą praktycznie Europę. Tak jest i dzisiaj, najwięksi kreatorzy damskiej i męskiej mody to Włosi.

 

Cechy charakterystyczne dla włoskich mebli

 

Nie da się jednoznacznie określić daty, od której w wielu polskich domach zaczęły pojawiać się włoskie meble. Nikt nie ma wątpliwości, że Włochy są krajem, który dyktuje trendy zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej. Okazuje się, że trendy te dyktuje także w innych dziedzinach, na pewno wyznacza je w meblarstwie. Cechą charakterystyczną dla włoskich mebli jest przede wszystkim elegancja i finezja. Włoskie meble są przepięknie, ale bardzo delikatnie rzeźbione. Mają wyjątkowo wyszukane, wysublimowane kształty, które sprawiają, że każde wnętrze nabiera zdecydowanie szykownego wyglądu. Włoskie meble stały się w Polsce popularne między innymi za sprawą tego, że są bardzo funkcjonalne. Bardzo ciekawe jest to, że są one projektowane nie tylko tak, aby podążały za aktualnie obowiązującymi trendami, ale także aby to one były drogowskazem dla nowych trendów. Włoskie meble wyróżniają się więc unikalnym dizajnem. Bardzo często włoscy projektanci mebli łączą w swoich projektach bardzo różne materiały. Wyjątkowo chętnie łączą ze sobą metal, szkło, skórę czy drewno. W efekcie powstają jednocześnie nowoczesne i stylowe meble doskonale wpisujące się w każde wnętrze. Nie ma pomieszczenia, w którym meble rodem z Italii się nie sprawdzą. Doskonale pasują zarówno do salonu, jak i do kuchni. Włoskie meble powstają z prawdziwego drewna, nie są to więc meble tanie. Z uwagi jednak na wysoką jakość i precyzję wykonania, niepowtarzalny dizajn, są warte swojej ceny.

 

Jakie meble włoskie warto kupić?

 

Wśród włoskich mebli na szczególną uwagę zasługują meble tapicerowane. Doskonale meble te pasują do skromnie i bardzo prosto zaaranżowanych wnętrz, mimo że same bardzo mocno nawiązują do mebli z pałacowych wnętrz. Tapicerowane ekskluzywne meble włoskie są nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale także bardzo komfortowe. Na meble te nie tylko z przyjemnością się patrzy, ale także przyjemnie się z nich korzysta. Zaletą tych mebli jest też to, że pasują do różnych stylów wnętrzarskich. Włoskie meble (nie tylko te tapicerowane) doskonale będą pasować do wnętrz urządzonych w stylu eklektycznym. Sprawdzą się także we wnętrzach urządzonych w stylu gustawiańskim. Ogromną zaletą włoskich mebli jest to, że zachowują się one jak kameleon. Ta sama szafa czy witryna sprawdzi się zarówno we wnętrzach urządzonych  w stylu angielskim jak i skandynawskim. Włoskie wzornictwo ma tę szczególną cechą, że pozwala puścić wodze wyobraźni. W efekcie wnętrz, w których można je wykorzystać je całe mnóstwo. Na pewno plusem jest to, że nie ma znacznie czy zdecydujemy się na komplet włoskich mebli, czy kupimy jeden mebel, zawsze doskonale wpiszą się w wybraną aranżację wnętrza.

 

Wysoka jakość i funkcjonalność

 

Włoskie meble są nie tylko piękne i funkcjonalne, ale są to także meble, których jakość jest naprawdę bardzo wysoka. Włosi sięgają po materiały najwyższej jakości. Do tego są one wykonywane z najwyższą starannością. Efekt jest taki, że zakupione włoskie meble szybciej znudzą się swoim właścicielom niż będą wymagały wymiany na nowe. To meble, z których można będzie korzystać przez wiele długich lat. Znaczna część mebli z Włoch jest zdobiona ręcznie. Są to więc meble jedyne w swoim rodzaju. Spotkanie drugiej tak samo ozdobionej szafy jest praktycznie niemożliwe. Na pewno włoskie meble należą do tych, w których zakup opłaca się zainwestować. Są stylowe i doskonale nadają się do łączenia z różnego rodzaju bibelotami i dekoracjami. Powinny to być jednak zawsze dodatki równie eleganckie jak meble. Nie ma tutaj miejsca na tandetne błyskotki. To jest coś czego Włosi projektując nie tylko swoje meble unikają za wszelką cenę. Włosi mają bardzo dobry gust i jarmarczny styl nie leży w ich naturze.

 

Właśnie dlatego znalazły one uznanie w wielu krajach na całym świecie. Także wielu mieszkańców kraju nad Wisłą  w chwili, gdy planuje zakup nowych mebli wybiera te pochodzące z Włoch. Włoskie meble pasują do wszystkich wnętrz. Doskonale wpisują się w każde wnętrze bez względu na to w jakim stylu jest utrzymana jego wystrój.

 

Wiecej informacji na stronie z sklepu internetowego z meblami włoskimi https://www.asmeble.pl/

Dodaj komentarz