W jaki sposób można zakonserwować dach, aby przez lata prezentował się dobrze?

Dach stanowi zwieńczenie i bardzo ważny element wykończeniowy domu. Kwaśne deszcze, mróz i śnieg sprawiają, że blachodachówka, ale również dachówka wykonana z betonu może z czasem płowieć i zmarnieć na naszych oczach. Producenci farb przygotowali metody, za pomocą których można przywrócić kolor i świetność naszemu dachowi. Zobaczcie, w jaki sposób można odnowić zniszczony dach.

 

Farby dachowe – sposób na spłowiały dach

Zewnętrze czynniki atmosferyczne negatywnie wpływają na kolor i stan dachu. Z myślą o szybkiej i nieskomplikowanej impregnacji, producenci opracowali specjalistyczne farby dachowe. Są one przygotowane na bazie silikonu i akrylu, dzięki czemu dają jednorodne i estetyczne krycie. Są też elastyczne, tworząc szczelną membranę zapobiegającą przedostawaniu się wody, zabezpieczając go przed szkodliwymi warunkami pogodowymi. Zakup 5-litrowej puszki takiej farby to wydatek rzędu od 120 do 230 złotych. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, preparatu lepiej nie kłaść na silnie nagrzaną dachówkę. Farba nie tylko poprawia wygląd zniszczonego dachu, ale również dobrze chroni go przed korozją.

Wśród dostępnych metod renowacji dachów stosuje się też czasem malowanie hydrodynamiczne dachu agregatem malarskim.

 

Przy użyciu jakich środków można uszczelnić samodzielnie dach?

Wśród produktów służących do odnawiania dachów znajdują się polimoczniki. Mają one za zadanie uszczelnić pokrycie dachowe. Jedną z ich najważniejszych zalet jest prosty system aplikacji – za pomocą pędzla lub wałka. Nie trzeba być profesjonalistą ani dekarzem, żeby odnowić dach. Można to zrobić samodzielnie, nie wydając przy tym dużych sum.

 

Sposób na ładny wygląd dachówki betonowej

Jeśli wraz z biegiem lat dachówka na naszym domu nie prezentuje się już atrakcyjnie, wcale nie musimy szykować się na kosztowną wymianę pokrycia. W wielu przypadkach wystarczy samodzielnie przeprowadzić kilka kroków, po których nasz dach powinien prezentować się zdecydowanie lepiej. Pierwszym z nich jest umycie dachu przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej i preparatu Sulfanol A. Tak przygotowaną powierzchnię pokrywamy substancją Grzybostop, która chroni dach przed mchem i pleśnią. Kolejnym krokiem jest zagruntowanie dachówki po to, aby podłoże lepiej można było przygotować przed nałożeniem farby. Ostatnim etapem jest pomalowanie dachu specjalistyczną farbą przeznaczoną właśnie do pokryć dachowych. Dla lepszego efektu, producenci rekomendują położenie dwóch warstw farby.

 

Dodaj komentarz