Urządzasz kawalerkę pod wynajem? Zobacz, czego nie może w niej zabraknąć

nowe domy Poznań

Niezależnie od tego, czy kupiłeś mieszkanie na Starym Mieście, na Jeżycach czy na osiedlu Grunwald, musisz urządzić je w taki sposób, aby Twoi przyszli najemcy czuli się w nim komfortowo. Zobacz, jakie trendy warto wziąć pod uwagę, aranżując kawalerkę w Poznaniu z przeznaczeniem na wynajem.

Mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego, ale również nowe domy (Poznań nie jest pod tym względem wyjątkiem), z roku na rok stają się coraz droższe. Nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała się odwrócić w najbliższych miesiącach. Jeżeli przymierzasz się do zakupu nowej nieruchomości lub jesteś na etapie przygotowania jej do wynajmu, poniższy tekst podpowie Ci, jakie sprzęty, dodatki i elementy wystroju przypadną do gustu Twoim przyszłym najemcom. Zaczynamy!

Po pierwsze: sprzęty AGD i RTV

Decydując się na nowe mieszkania (Poznań jest liderem, jeśli chodzi o liczbę nowo powstających nieruchomości na terenie Wielkopolski) musisz pamiętać, że Twoi najemcy chcą mieszkać komfortowo i bezpiecznie – to pewne. Zajrzyj na stronę https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-mieszkania-poznan, aby zapoznać się z aktualną ofertą deweloperską i znaleźć inwestycję odpowiednią pod najem. Gdy już zdecydujesz się na zakup i przystąpisz do jej urządzania pamiętaj, aby codzienne rutynowe obowiązki zajmowały Twoim najemcom jak najmniej czasu i były możliwie zautomatyzowane. Nie oszczędzaj na dobrym sprzęcie AGD – wysokiej jakości zmywarka, lodówka czy pralka posłużą z powodzeniem przez wiele lat i zapewnią bezawaryjne działanie. Miej na uwadze, że zdecydowanie bezpieczniej postawić na płytę indukcyjną niż kuchnię gazową. W mieszkaniach deweloperskich coraz trudniej spotkać się, zresztą, z tym drugim rozwiązaniem.

Po drugie: meble

Najemcy mają coraz większy wybór mieszkań na rynku. Musisz swoją ofertą przyciągnąć ich uwagę i sprawić, że zechcą zamieszkać właśnie w Twoim lokum. W jaki sposób to zrobić? Najprościej postawić na dobrej jakości meble, wpisujące się w aktualne trendy wnętrzarskie. Butelkowa zieleń, granat, pudrowy róż czy bezpieczna szarość – każdy z tych odcieni dobrze sprawdzi się w kawalerce. Wybieraj meble z taką tapicerką, którą najemca będzie mógł bezproblemowo wyczyścić, jeśli dojdzie do zabrudzenia. Weź pod uwagę zakup większego łóżka do sypialni lub rozkładanej i wygodnej sofy, jeśli w kawalerce nie ma oddzielnej przestrzeni do spania. Dobrym rozwiązaniem, sprzyjającym utrzymaniu czystości w mieszkaniu, jest zakup (wraz z materacem) ochraniacza, który można łatwo wyprać w domowych warunkach, bez konieczności oddawania go do pralni chemicznej.

Po trzecie: dodatki

W ładnie urządzonym mieszkaniu funkcjonuje się z większą przyjemnością. Lepiej się też o nie dba, co zdecydowanie leży w interesie właściciela nieruchomości. Jeśli rozważasz nabycie dodatków, wybierz te, które w istotny sposób przyczynią się do wywołania pożądanego wrażenia estetycznego. Czasem lepiej zainwestować w jeden designerski obraz czy zegar niż wydać te same środki na dziesiątki figurek, które tylko zagracają mieszkanie i generują konieczność częstszego ścierania kurzu. W branży aranżacji wnętrz mniej znaczy więcej.

Po czwarte: rozwiązania praktyczne

Pamiętaj, że Twoi najemcy będą w mieszkaniu zaspokajać swoje podstawowe funkcje życiowe. Urządzając kuchnię postaw na takie materiały, które wytrzymają wysokie temperatury i ułatwią przygotowywanie codziennych posiłków. Aby ograniczyć ilość pary wodnej i zapachów wnikających w meble i dodatki, wyposaż mieszkanie w solidny okap kuchenny.

Podsumowując, urządzaniu wnętrza powinna przyświecać z jednej strony idea praktyczności, z drugiej zaś – estetyki. Z tak zaaranżowanej przestrzeni najemcy nie będą chcieli się wyprowadzać.