Trwała izolacja domu

“Izolacja” nie zawsze kojarzy nam się z czymś dobrym. Termin może na przykład dotyczyć odcięcia od wiadomości. Ale w kontekście ocieplania domu ma zdecydowanie pozytywne znaczenie. Chodzi oczywiście o izolację natryskową, coraz popularniejszą metodę w branży ociepleniowej. Stosuje się w niej niezawodny poliuretan.

Metoda natryskowa

Piankę poliuretanową nanosi się metodą natryskową. Fachowcy nanoszą ją przy pomocy specjalistycznej aparatury. Substancja migiem gęstnieje i zapełnie wszelkie szczeliny w izolowanej konstrukcji. Dzięki izolacji natryskowej nie powstają mostki termiczne. To wielka dogodność, gdyś właśnie przez nie wydostaje się zimą najwięcej ciepła. 

Stosowanie poliuretanu ma oczywiście znacznie więcej zalet. Jest to uniwersalny materiał, który przylega szczelnie do bardzo różnych powierzchni – zarówno więc do drewna jak i betonu. Znajduje więc zastosowanie przy ocieplaniu dachu, poddaszy, murłat czy innych kluczowych elementów domostwa.

Godzi się dodać, że piana PUR to trwały termoizolator, dlatego często się mówi, że ocieplanie nią domu to inwestycja na długie lata.