Systemy natryskowe, czyli skuteczny sposób na ocieplenie domu

Co jakiś czas na rynek materiałów budowlanych trafiają nowe produkty, które z założenia mają charakteryzować się lepszymi cechami fizycznymi i chemicznymi w stosunku do tych już istniejących surowców. Tak samo jest z materiałami izolacyjnymi.

Systemy natryskowe – ocieplenie pianką

Ze względu na właściwości fizyczne i mechaniczne pożądane w budownictwie oraz na prosty sposób aplikacji systemy natryskowe są coraz częściej wybierane w miejsce stosowanych dotychczas materiałów izolacyjnych. Standardowym zastosowaniem systemu natryskowego jest wykonanie izolacji cieplnej i akustycznej dachu, a także stropodachów. Stosuje się je również do izolacji fundamentów, poddasz użytkowych i nie tylko oraz poszczególnych pomieszczeń w budynkach przemysłowych i mieszkalnych.

Termoizolacja przy użyciu systemów natryskowych, czyli pianki poliuretanowej znajduje również zastosowanie przy izolacji sufitów oraz ścian, dachów płaskich i spadzistych oraz różnego rodzaju fundamentów, konstrukcji szkieletowych i zbiorników. Izolacje systemami natryskowymi wykonuje się przy użyciu specjalnych urządzeń oraz pistoletów wysokociśnieniowych. Natrysk można wykonywać zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzu. Co jest jeszcze istotne, piankę poliuretanową można aplikować również na stare podłoże, bez konieczności jego usuwania.