Rodzaje tablic kredowych

tablice kredowe na ścianę

Tablice kredowe kojarzą nam się przede wszystkim ze szkołą. Zapewne większość z nas rozwiązywała na nich matematyczne zadania albo spędzała przy nich pełne napięcia chwile podczas odpowiedzi na lekcji. Czas jednak pozbyć się szkolnych skojarzeń. Dziś tablice kredowe na ścianę występują w tak wielu formach i kształtach, że bez trudu znajdziemy dla nich zastosowanie w domu, biurze, sklepie, czy punkcie gastronomicznym.

Tradycyjne tablice na ścianę

Najbardziej klasycznym i uniwersalnym rozwiązaniem są tablice kredowe na ścianę. Przypominają one te, które znamy ze szkół, jednak dostępne są w wielu rozmiarach. Nie musimy rezerwować na nie całej ściany. Mniejsze tablice bez problemu mieszczą się nad biurkiem czy kuchennym blatem. W wyspecjalizowanych sklepach można dostać tablice kredowe na ścianę prostokątne, kwadratowe, jak i w formie, która będzie najlepiej pasowała do miejsca, w którym zechcemy ją zawiesić: przypominające filiżankę, kartę menu, dowolnego zwierzaka, dymek z komiksu, owoce, klaps filmowy, serce itd. Taki niecodzienny kształt tablicy przyciąga uwagę, przez co staje się ona nie tylko elementem funkcjonalnym, ale i dekoracyjnym.

Tablice – potykacze

Kolejnym typem tablic kredowych są tak zwane potykacze, które nie są umieszczane na ścianach – ich miejsce jest na podłodze, czy wręcz na chodniku przed lokalem. Dobrze znamy je z kawiarnianych ogródków, a na bulwarach i deptakach w turystycznych miejscowościach wystawia je co drugi sklep. Idealnie sprawdzają się do ogłoszenia najatrakcyjniejszej promocji, która ma ściągnąć klientów do środka. Niektórzy sprzedawcy czy właściciele kawiarenek umieszczają na nich też rysunki, czy dowcipne napisy, dzięki którym zyskują sympatię przechodniów, a czasami i rozgłos w internecie.

Tablice kredowe w formie naklejek

Jedną z ciekawostek, która ostatnio podbija serca osób urządzających domy, są tablice kredowe samoprzylepne. To nowość, która pozwala na skorzystanie z możliwości tablicy kredowej bez konieczności uciążliwego montażu. Wszędzie tam, gdzie nie da się wiercić ani wbić gwoździ, możemy przykleić tablicę kredową. Ma ona formę grubszej, trwałej folii, na której powierzchni da się pisać lub rysować kredą. To dodatek, który równie dobrze sprawdza się w pokoju dziecięcym, jak i w sklepach czy kawiarniach, stanowiąc małą przestrzeń na ważne ogłoszenia czy radosną dziecięcą twórczość. Takie tablice kredowe na ścianę w formie naklejek bez problemu można usunąć. Kiedy przestaną być potrzebne, nie zostawią po sobie dziur i innych śladów. To szczególnie ceniona właściwość w pokojach dziecięcych, których umeblowanie i całą aranżację zmieniamy chyba najczęściej. W końcu dziecko dość szybko zmienia swoje preferencje i oczekiwania co do wystroju.

Akcesoria do tablic kredowych

Jeśli zdecydujemy się na zakup tablicy kredowej, dobrze byłoby pomyśleć także o akcesoriach, które pozwolą cieszyć się w pełni jej właściwościami. Najciekawszymi są chyba markery kredowe w różnych kolorach. Pozwalają one pisać i tworzyć kolorowe rysunki bez brudzenia sobie rąk i rozsiewania wokół pyłu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Dodaj komentarz