Rodzaje kabin prysznicowych

kabiny prysznicowe

Sklep z kabinami prysznicowymi oferuje swoim klientom ogromny wybór nie tylko gotowych kabin, ale także pojedynczych elementów. Pozwala to wykonać dokładnie taki prysznic, jaki będzie doskonale pasował do wnętrza. Przed nabyciem kabiny prysznicowej nie wystarczy po prostu pomierzyć pomieszczenie. Na samym początku należy zaczerpnąć wiedzy o rodzajach kabin, odmianach ich drzwi oraz innych części.

Podstawowe rodzaje pryszniców

W sklepie z kabinami prysznicowymi można spotkać różne rozwiązania tego urządzenia sanitarnego. Można tu spotkać zarówno podstawowe odmiany pryszniców, jak i bardziej zaawansowane z dodatkowymi funkcjami takimi jak hydromasaż, muzyka, podświetlane drzwi i wiele innych.

Oczywiście, w pewnym stopniu wybór kabiny prysznicowej zależy od możliwości finansowych. Jednak najważniejsze kryterium to wymiary łazienki.

A więc, właściciele najmniejszych łazienek najczęściej wybierają narożne prysznice. W tym przypadku tylko dwie ściany kabiny są przeszklone, natomiastdwie pozostałe ściany, to ściany pomieszczenia, zazwyczaj wyłożone płytkami. Kabiny narożne mogą mieć różne kształty. Mogą to być standardowe kabiny prostokątne lub kwadratowe a także półokrągłe i wielokątne.

Innym rodzajem urządzenia sanitarnego, które można znaleźć w sklepie z kabinami prysznicowymi, to kabiny przyścienne. Takie kabiny prysznicowe mają tylko jedną wspólną ścianę z łazienką. To właśnie na tej ścianę znajduje się bateria prysznicowa. Prysznic przyścienny wygląda bardzo atrakcyjnie i jest dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które posiadają nieco większą łazienkę.

Bardziej zaawansowane kabiny prysznicowe

Osoby, które maja w swojej łazience wnękę, mogą zagospodarować ją w bardzo ciekawy sposób. Jeżeli wnęka jest odpowiednio szeroka, można wykorzystać ją jako gotową kabinę prysznicową. W takiej sytuacji, w celu wykończenia kabiny należy odwiedzić sklep z kabinami prysznicowymi, żeby nabyć tam odpowiednie drzwi. Także, jeżeli wnęka jest dosyć duża, można zrezygnować z drzwi całkowicie i pozostać przy wariancie walk in. Będzie to szczególnie wygodne, jeżeli jednym z domowników jest osoba niepełnosprawna.
Kabina prysznicowa wnękowa to bardzo nietypowe i ciekawe rozwiązanie, które jednocześnie nie wymaga zbyt dużego nakładu finansowego. Wyjątkiem od tej reguły może być tylko przypadek, w którym wnęka w ścianie tworzona jest celowo pod prysznic.
Jednym z najdroższych rozwiązań jest kabina prysznicowa wolnostojąca. Po pierwsze, będzie ona wymagała przeszklenia wszystkich swoich ścian, a po drugie, w celu zamontowania takiej kabiny należy nabyć specjalną baterię prysznicową. Ponadto, ten rodzaj prysznica wymaga największej ilości miejsca, ponieważ żadna z jego ścian nie będzie dotykała ściany łazienki.

Chociaz stworzenie takiej kabiny wiąże się z pewnymi kosztami, jest ona niesamowicie piękna i tworzy samodzielną ozdobę dekoracyjną. Dobry sklep z kabinami prysznicowymi na pewno posiada przykładową wystawę, gdzie można zobaczyć, w jaki sposób taki prysznic wygląda w rzeczywistości.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz