Remont w domu: Jakie płytki kamienne wybrać?

Kamień naturalny jest obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów, które stosuje się przy wykończeniach. Płytki kamienne znajdą swoje zastosowanie zarówno w salonach, kuchniach, łazienkach czy nawet na domowych tarasach! Aktualnie najbardziej popularnym kamieniem, który wybierają konsumenci jest granit, który dodaje naszemu wnętrzu nutkę elegancji oraz nowoczesności.

Remont w domu: Jakie płytki kamienne wybrać?

Jeśli do remontu mamy zamiar użyć materiał pochodzący z kamienia naturalnego, wybór zależy najczęściej od naszego gustu oraz kwoty, którą dysponujemy. Obojętnie czy nasz dom urządzamy w stylu nowoczesnym, rustykalnym czy może w stylu art deco – do każdego z nich, jesteśmy w stanie dopasować materiał tak, aby podkreślał oryginalność oraz unikatowość stylu.

Płytki kamienne, które najczęściej stosowane są we wnętrzach to płytki granitowe, polerowane na wysoki połysk. Dodają one wnętrzom nowoczesnego oraz eleganckiego stylu, a dodatkowo są bardzo łatwe jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości bądź ich impregnację. Niebywałą zaletą jeśli chodzi o płytki granitowe jest również fakt, że latem dają przyjemne uczucie chłodu pod stopami, natomiast zimą otrzymamy zupełnie odwrotny efekt – przejmują ciepło. Dzięki temu, podłoga pozostanie ciepła nawet po wyłączeniu ogrzewania podłogowego.

Remont domu: Jakie płytki na taras?

Kiedy przechodzimy z nowoczesnego oraz eleganckiego wnętrza na taras, warto się zastanowić nad powierzchnią, którą mamy zamiar zastosować przy montażu. Polerowany na wysoki połysk granit, co prawda świetnie sprawdzi się na podłodze wewnętrznej, ale jeśli w grę wchodzi taras zewnętrzny – warto wziąć pod uwagę nasze bezpieczeństwo.

Gładka płytka podczas mrozu bądź opadów deszczu, może okazać się niebezpieczna ze względu na śliską powierzchnię. Na szczęście dla fanów gładkiego i lśniącego granitu – powstały płytki z granitu płomieniowanego, które idealnie odnajdą się na tarasach zewnętrznych. Granit płomieniowany zapewnia nam bowiem powierzchnię antypoślizgową, dzięki której nie musimy wydawać pieniędzy na maty antypoślizgowe, które zakryją piękny wygląd ponadczasowego kamienia naturalnego.

Przy montażu płytek kamiennych na taras możemy również zastosować paski antypoślizgowe, które robione są w granicie. Dzięki temu uzyskamy lśniącą oraz gładką powierzchnię, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że nie doświadczymy żadnej przykrej niespodzianki, kiedy nadejdzie mróz.