Remont łazienki – wyzwanie roku!

Raz na jakiś czas chcemy zmienić coś w swoim mieszkaniu. Trendy dotyczące aranżacji wnętrz ulegają ciągłej modyfikacji. Metamorfoza salonu, czy sypialni nie wydaje się niczym skomplikowanym. Można dokonać jej w sposób szybki i często bez większych nakładów finansowych. Prawdziwym wyzwaniem zdaje się być remont łazienki. W szczególności wtedy, gdy jest ona mała, znajdują się tam stare instalacje, krzywe ściany. Nie jest to łatwy proces.  Jak się okazuje nie jest to też coś, nie do przejścia. Ważny jest dobrze przygotowany plan działania.

Przede wszystkim musimy wiedzieć, ile mamy pieniędzy przeznaczonych na remont. Łazienka jest pomieszczeniem, które remontuje się najrzadziej. Warto zatem przeznaczyć na ten cel większą pulę środków, by móc kupić urządzenia sanitarne, czy armaturę dobrej jakości od renomowanych producentów. Na dobrej wannie, czy miskach wc nie należy oszczędzać. Wykonane z dobrych materiałów bowiem, nie tylko będą przez długi czas dobrze się prezentowały, ale jednocześnie będą niezwykle łatwe w czyszczeniu.

 

Meble łazienkowe, jakie wybrać?

Meble łazienkowe pojawiają się w praktycznie każdej łazience, bez względu na jej rozmiar. W małych łazienkach zazwyczaj znajduje się tylko szafka podumywalkowa. W dużych natomiast może być to nawet kilka elementów. Jakie jednak meble wybrać by sprawdzały się w nietypowym pomieszczeniu jakim jest łazienka? Walory wizualne są oczywiście bardzo istotne. Nie sposób bowiem czuć się dobrze w pomieszczeniu, w którym nie wszystko nam się podoba. Należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego meble zostały wykonane. Muszą w końcu sprawdzić się w pomieszczeniu, w którym jest często wilgotno i gorąco. Meble łazienkowe Defra są jednymi z lepszych jakie są dostępne na rynku. Do tego koszt ich nie jest zbyt wysoki.

Czytaj więcej na stronie: www.lazienkiabc.pl – meble do twojej łazienki!

 

Urządzenia niezawodne w łazience

Współczesna łazienka wyglądem nie przypomina tej sprzed kilku lat. Zmieniło się praktycznie wszystko, od kolorystyki począwszy na armaturze sanitarnej kończąc. Łazienka nie jest już tylko miejscem, w którym się myjemy i przeprowadzamy zabiegi higieniczne. Dziś jest to miejsce, w którym mamy się zrelaksować po ciężkim dniu. Armatura sanitarna dopasowana jest do potrzeb współczesnych klientów.

Miska wc, która znajduje się w każdym domu, dzisiaj nie posiada kołnierza. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i bezpieczne jednocześnie. Dzięki temu miski są łatwiejsze w czyszczeniu i nie ma też zakamarków, gdzie namnażają się bakterie. Miski współcześnie na ogół montowane są podtynkowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu miejsce to jest bardziej dyskretne i łatwiejsze w utrzymaniu porządku.

Wiele osób staje przed dylematem, czy zdecydować się na zakup wanny, czy kabiny prysznicowej. Często decyduje o tym metraż łazienki. Osoby, które mogą pozwolić sobie na wstawienie wanny bardzo chętnie to robią. Chociaż prysznic jest bardzo praktyczny, to nie jest to miejsce, gdzie można się zrelaksować po męczącym dniu, tak jak w wannie. Dzisiejsze wanny najczęściej wykonane są z akrylu. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały, ale i posiada wiele innych zalet.  Jest łatwy do czyszczenia. Akryl jest materiałem, który nie posiada porowatej powierzchni, dlatego też brud, czy nalot nie osiada się na nim tak łatwo. Wanny akrylowe są lekkie i łatwe w montażu, a dodatkowo ich kolor pozostaje bez zmian. Kabina prysznicowa nie zawiera za to zbyt wiele miejsca i pozwala, na zmniejszenie zużycia wody. Kupując kabinę warto zwrócić uwagę na to, czy powierzchnia drzwi posiada specjalne powłoki, lub właściwości, dzięki którym po każdej kąpieli nie będzie widać smug.

 

Ważna jest armatura łazienkowa

Może wydawać się, że to wanny, kabiny prysznicowe, czy umywalki są najważniejszymi urządzeniami znajdującymi się w łazience. Jednak o funkcjonalności tego miejsca w większości decyduje armatura. W końcu dobrze dobrana bateria umywalkowa będzie nie tylko użyteczna, ale może być też dekoracją tego miejsca. Baterie wannowe, czy umywalkowe mogą także pomóc w sposób znaczny zaoszczędzić zużycie wody. Baterie występują nie tylko w kolorze chromu. Coraz częściej kupowane są takie, które są czarne, białe, w kolorze fuksji czy też złote.

Remont łazienki nie zawsze musi wiązać się z dużymi kosztami. Opłacalne w dłuższej perspektywie jest kupienie urządzeń sanitarnych dobrej jakości. Tak samo warto postawić na armaturę od sprawdzonych producentów i meble, które będą niezwykle praktyczne i trwałe. Zaoszczędzić można natomiast na innych elementach. Zastąpienie płytek farbą wodoodporną, czy tapetą staje się coraz powszechniejsze. Na podłodze może zostać położona wykładzina PCV z ciekawymi wzorami. Dzisiaj nawet te materiały, które są tańsze mogą prezentować się ciekawie.

Dodaj komentarz