Pożyczka 5 tys. zł na odświeżenie salonu nie tylko w banku

Salon, obok kuchni, a coraz częściej wraz z kuchnią, stanowią serce domu. To nasza wizytówka i miejsce odpoczynku po dniu pełnym obowiązków. Dlatego powinien on budzić pozytywne emocje, tworzyć ciepłą atmosferę, sprzyjającą wyłączeniu biegnących myśli, dotyczących tego, co jeszcze nas czeka w najbliższych dniach.

5 tys zł to kwota, dzięki której odświeżysz salon, nie jest to dużo, jak na najczęściej największe pomieszczenie w domu i nie jest to mało. Pieniądze na dogodnych warunkach pożyczysz nie tylko od banku. Usiądź wygodnie i sprawdź jak szybko zmienić swoją przestrzeń dzienną i dostać pożyczkę nim zdążysz wypić kawę.

Farby, tapety, a może podłoga?

Najtańszym sposobem na odświeżenie salonu jest pomalowanie go, co większość potrafi zrobić samodzielnie bądź położenie tapety, z czy może być już problem. Telefon do dobrego fachowca rozwiąże sprawę. Położenie tapety na jednej ze ścian odmieni wnętrze. A cieszą się one popularnością od lat i nie wygląda na to, by miały się znudzić. Zwłaszcza że producenci oferują coraz to ciekawsze rozwiązania.

Najmodniejsze w ostatnim czasie są fototapety, tapety z motywem zwierzęcym i kwiatowym, w pasy i geometryczne wzory. Świetnym rozwiązaniem są tapety imitujące różne materiały, jak cegła, kamień czy drewno.

Zmiana posadzki jest finansowym wyzwaniem, ale nie musi być to koszt kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Zdecyduj się na wykładzinę bądź gumolit. Te drugie, podobnie jak tapety, przypominają drewniane panele. Wzorów i kolorów jest całe mnóstwo.

Renowacja mebli i dodatki

Kilkuletnia sofa, fotele czy narożnik posłuży kolejne lata, jeśli nadal są wygodne. Usługi renowacji oferowane są w całej Polsce. Wystarczy zmiana materiału bądź renowacja boków, by mebel otrzymał drugie życie. Podobnie ze stolikiem czy półką pod telewizor. A zarówno stolik jak i półkę możesz zrobić samodzielnie, choćby z palet, co jest bardzo popularne w ostatnim czasie i świetnie dopełnia wnętrza w nowoczesnym stylu.

Na koniec pozostają dodatki i to one często pociągają za sobą duże koszty. Poduchy, kwiaty, donice, oświetlenie, firany, zasłony zmieniają wnętrze. Część rzeczy można wykonać samodzielnie, co zmniejszy wydatki.

Kredyt, pożyczka, karta kredytowa?

Remont bądź odświeżenie mieszkania to jeden z celów, który najczęściej przyświeca zaciąganiu kredytu. Pożyczka 5000 zł to kwota, którą otrzymasz zarówno w banku jak i w firmach pozabankowych. Dlaczego warto przyjrzeć się również ofercie tych drugich? Pożyczka 0% to główny powód, oddajesz kwotę, którą pożyczasz. Bez odsetek, bez prowizji, bez opłat za rozpatrzenie wniosku. Pożyczka 5000 zł nie pociągnie za sobą żadnych kosztów. Z pewnością zastanawiasz się gdzie jest haczyk? I słusznie, bo są aż dwa, ale nie haczyki, tylko warunki. Pierwszy z nich to terminowa spłaty! Spóźnienie choćby jeden dzień, wiąże się z naliczeniem standardowych kosztów. A drugi to, że z oferty skorzystać mogą tylko nowi klienci.

Karta kredytowa, jeśli ją posiadasz, jest również atrakcyjna, powstaje tylko pytanie, co ostatecznie opłaca mi się bardziej? Gdzie dostanę więcej czasu na spłatę? Pożyczka 5 tys. zł w ramach chwilówki oferowana jest zazwyczaj na okres 30 dni, część firm umożliwia spłatę do 65 dni- co daje o kilka bądź kilkanaście dni więcej niż w przypadku okresu bezodsetkowego.

Pożyczka 5 tys. zł na raty bez większych formalności

Nie brakuje również ofert pożyczek ratalnych. Spłatę rozłożysz od kilku miesięcy do kilu lat. Pożyczka 5 tys. zł dostępna jest w wielu bankach przez internet- zazwyczaj konieczne konto w banku z regularnymi wpływami. W celu podpisania umowy w niektórych bankach konieczna wizyta w placówce. Inaczej wygląda sytuacja w firmach pozabankowych, gdzie pożyczkę otrzymasz bez wychodzenia z domu, włącznie z podpisaniem umowy online. Pożyczka 5 tys. zł nie wymaga w większości zaświadczeń o dochodach czy innych dokumentów poza danymi z dowodu osobistego.

Żyjemy w czasach, w których liczy się kreatywność i za kwotę 5 tys. zł, wyczarujesz nowe wnętrze. Pozwól tylko działać swojej wyobraźni.