Posadzki anhydrytowe Łódź – najczęstsze błędy wykonawcze

Proces rozlania i wypoziomowania wylewki anhydrytowej należy do stosunkowo prostych i nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy. Nie zastosowanie się jednak do kilku podstawowych zasad, może spowodować poważne konsekwencje. Jakie? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

TOP 3 błędów przy wykonywaniu wylewek

Do jednych z najczęściej popełnianych błędów podczas wykonywania płynnych wylewek anhydrytowych należy tzw. przewodnienie zaprawy, czyli dodanie do niej zbyt dużej ilości wody zarobowej. W wyniku tego elementy cięższe opadają na spód podkładu, a lekkie (m.in. spoiwo) wypływają na jego powierzchnię, często tworząc przy tym pęcherze. Nadmiar wody powoduje, iż poziom wytrzymałości wylewki spada, co zmniejsza także jej użyteczność. Aby móc przeprowadzić dalsze prace posadzkarskie należy mechaniczne usunąć nienośną warstwę podkładu, aż do miejsca pojawienia się kruszywa.

Kolejnym z błędów, który może przysporzyć sporych problemów jest niewłaściwe zamocowanie rur grzewczych. Źle zamontowane rury grzewcze mogą wypłynąć na powierzchnię płynnej wylewki podczas jej schnięcia. W efekcie tego instalacja wraz z podkładem straci swoją przydatność, a cała praca będzie musiała być wykonana ponownie.

Ponadto, nieodpowiednia temperatura pomieszczenia, w którym dokonano rozlania wylewki może przyczynić się do nieprawidłowego wyschnięcia podkładu i osłabienia go na skutek zbyt szybkiego odparowania z niego wody.

Aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów oraz aby wylewka anhydrytowa została wykonana prawidłowo należy postawić na sprawdzoną i doświadczoną firmę. Posadzki anhydrytowe Łódź zrobione właściwie, to dziś jak najbardziej możliwe!

Dodaj komentarz