Podpowiadamy, jak usunąć skutki zalania

Zalane mieszkanie to dość powszechny problem, z którym na co dzień boryka się wielu z nas – pęknięta rura, nieszczelny dach lub orynnowanie, czy nieodpowiedzialny sąsiad z góry. Skutki takiego zdarzenia mogą być poważne i kosztowne w naprawie jednak nie da się przed nimi skutecznie zabezpieczyć. W każdym przypadku jednak kluczową rolę odgrywa czas – im szybciej zajmiemy się osuszaniem, tym mniejsze konsekwencje nas czekają w przyszłości. Zatem, jak podjąć skuteczną walkę z usuwaniem skutków zalania? Komu powierzyć to zadanie i o czym należy pamiętać?

Jak usunąć skutki zalania – gdzie szukać pomocy

Wszystko zależy od skali problemu. Jeśli mamy do czynienia z krótkotrwałym kontaktem murów z wodą, np. na skutek drobnej, szybko wykrytej nieszczelności w instalacji wodno-kanalizacyjnej, zwykle wystarczy porządne osuszenie ściany, a następnie pomalowanie zacieków farbą. Zgoła inaczej jest, jeśli mamy do czynienia z długotrwałym kontaktem z wodą – niezauważoną wcześniej nieszczelnością pokrycia dachowego, lub obfitym zalaniem, np. w wyniku pękniętej rury. W takich przypadkach często konieczne jest użycie profesjonalnych osuszaczy – kondensacyjnych lub adsorpcyjnych. Niezbędne staje się zatrudnienie fachowców, którzy dysponują potrzebnym sprzętem oraz wiedzą i doświadczeniem.

Jeśli nie wiesz jak usunąć skutki zalania i potrzebujesz wsparcia specjalistów, skontaktuj się z firmą Kubatura-Lab.

Jak usunąć skutki zalania – metody osuszania

Wśród najskuteczniejszych metod osuszania murów po zalaniach, możemy wyróżnić 3:

  1. Osuszanie podczerwienią
  2. Osuszanie kondensacyjne
  3. Osuszanie adsorpcyjne

Każda z nich znajduje zastosowanie w nieco innych warunkach. Zadaniem firm specjalizujących się w pracach tego typu jest dobór najskuteczniejszej metody, dopasowanej do rodzaju pomieszczenia, stopnia zawilgocenia oraz Twoich potrzeb i oczekiwań. Tylko kompleksowe podejście do problemu pozwoli uzyskać satysfakcjonujące Cię efekty – wyeliminowanie przyczyny zalania i suche, wolne od pleśni i grzybów mury.

 

Zadzwoń:
+48 668391919

Zobacz stronę:
http://kubatura-lab.pl/
jak usunąć skutki zalania

Dojazd:

Dodaj komentarz