Koronka

Koronka to modlitwa katolicka, która ma swoje korzenie w XVII wieku. Jej twórcą był św. Jan Eudes, francuski duchowny, który chciał propagować kult Najświętszego Serca Jezusowego. Koronka składa się z 33 paciorków, które symbolizują lata życia Jezusa na ziemi.

Modlitwa ta jest często nazywana Koronką do Najświętszego Serca Jezusowego, ponieważ skupia się na miłości i ofiarze, jaką Jezus złożył dla nas na krzyżu. Koronka jest modlitwą medytacyjną, która pomaga nam skupić się na tajemnicach naszej wiary i zbliżyć się do Boga.

Koronka jest modlitwą bardzo popularną w Polsce. Wiele osób odmawia ją codziennie, a zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu i adoracji Najświętszego Sakramentu. Koronka jest także często odmawiana w kościołach, na różańcach i w domach prywatnych.

Odmawianie koronki jest bardzo proste. Wystarczy trzymać w ręku paciorki i powtarzać modlitwę, która składa się z trzech części: aktu złożenia ofiary, modlitwy do Najświętszego Serca Jezusowego i modlitwy do Matki Bożej.

Koronka jest modlitwą, która pomaga nam zbliżyć się do Boga i odkryć piękno naszej wiary. Dzięki niej możemy skupić się na miłości, jaką Bóg złożył dla nas na krzyżu i na naszej własnej ofierze, którą składamy Mu każdego dnia. Koronka to modlitwa, która daje nam siłę i nadzieję w trudnych chwilach, a także pomaga nam odkryć piękno naszej wiary i zbliżyć się do Boga.

Promocja! Tanio D-niebieski afrykański koronka z cekinami afrykański francuski tiul koronka sklep

D-niebieski afrykański koronka z cekinami afrykański francuski tiul koronka

249,38 
Wybierz opcje