Otwornice – najwyższej jakości

otwornice do metalu

W przypadku tworzenia projektów architektonicznych sukces zależy od rozmaitych czynników. Jednym z nich są z pewnością odpowiednio dobrane narzędzia wysokiej jakości. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z budową instalacji CO2, realizowaniem projektu drewnianych schodów czy wycinaniem kuchennego blatu – bez piły typu jednouchwytowego precyzyjne przycięcie materiałów jest niemożliwe. Otwornice najwyższej jakości to inwestycja na lata. Czym różnią się od zwykłych pił i dlaczego są cenione przez profesjonalistów?

Otwornice do metalu  posiadają charakterystyczny typ ostrza – brzeszczot jest wąski, dzięki czemu krzywizny mogą być wycinane w sposób precyzyjny. Otwornice należą do mechanicznego zestawu wyrzynarkowego. Ostrze mocuje się w określony sposób tak, by mogło poruszać się ruchem posuwistym.

Oczywiście ostrza różnią się między sobą zarówno wielkością, jak również fakturą, rozmieszczeniem zębów. To od tego ostatniego czynnika zależy, do cięcia jakiego materiału będą przeznaczone. Im mniejsze są zęby i im bliżej siebie rozmieszczone, tym miększy mogą przecinać surowiec (jak np. drewno, tworzywa sztuczne). Z kolei do metalu najlepiej nadają się modele z zębami dużymi i o większym rozstawie. W sklepie dostępne są także brzeszczoty uniwersalne, o ukośnie zaostrzonych zębach ułożonych w sposób ukośny oraz rozwarty (naprzemiennie). Precyzyjniejsze prace lepiej wykonywać przy pomocy ostrzy o szlifowanych na kształt trapezu ząbkach.

Dobrej jakości otwornice wykonane są z bardzo trwałych materiałów. Warto zauważyć, że również w tej branży ceni się innowacje – najlepsze zagraniczne i polskie marki prześcigają się w pomysłach, jak jeszcze wzmocnić siłę ostrza. Brzeszczoty posiadają zatem powłokę z bimetalu, co umożliwia znacznie dłuższą i efektywniejszą pracę. Otwornice znajdują zastosowanie w takich dziedzinach, jak stolarstwo, glazurnictwo, hydraulika, drobne prace remontowe, przecinanie powierzchni stalowych czy metalowych (również większych). Istotne, że można je nabyć w praktycznych zestawach, co gwarantuje zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Mogą ich używać profesjonalni wykonawcy (zwłaszcza, jeśli są to brzeszczoty o twardych i wyfrezowanych precyzyjnie zębach), jednak uniwersalność chwytu i w miarę prosty sposób obsługi sprawia, że także majsterkowicze – amatorzy wybiorą sprzęt dla siebie. Warto przed takim zakupem zasięgnąć porady specjalisty.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz