Oświetlenie inteligentne – dlaczego warto na nie postawić?

Oświetlenie inteligentne nie kojarzy się już tylko z obiektami, w których znajdujemy szereg smart rozwiązań. Rynek ma dla nas zarówno żarówki, jak i lampy smart, które można zainstalować praktycznie w dowolnym mieszkaniu bądź domu. Wszędzie tam, gdzie liczymy na zdecydowanie więcej niż tylko równomiernie rozpraszane światło.

Dlaczego warto postawić na inteligentne oświetlenie? Jakie możliwości niesie ze sobą zastosowanie smart żarówek i lamp?

Inteligentne, czyli jakie?

Inteligentne oświetlenie to kolejne produkty goszczące w budownictwie pasywnym. Smart żarówki i lampy coraz częściej znajdujemy jednak w przeciętnych obiektach mieszkalnych. Produkty, takie jak inteligentne żarówki, możemy zaś zakupić nawet w marketach wielobranżowych.

Mówiąc najprościej, inteligentne oświetlenie to takie, które dostosowuje się do naszych potrzeb. Nie potrzebujemy do niego żadnych dodatkowych i skomplikowanych instalacji. Nie są wymagane kosztowne czy czasochłonne przebudowy. Wystarczy odpowiedni produkt wpinany w gniazdko elektryczne, pilot zdalnego sterowania lub dedykowana aplikacja do zarządzania oświetleniem, i gotowe! Tak działające produkty można znaleźć w sklepie https://lampy.it/.

Smart żarówki i lampy są przy tym funkcjonalne, niezwykle dekoracyjne i banalnie proste w obsłudze, mimo wielu dodatkowych rozwiązań, które nam oferują.

Zalety zastosowania smart oświetlenia

Inteligentne oświetlenie przede wszystkim daje szansę na dostosowanie natężenia światła do aktualnych potrzeb. Co za tym idzie, można liczyć nie tylko na zwiększenie funkcjonalności oświetlanego pomieszczenia, ale i pożądane oszczędności. Wyobraźmy sobie, że przy klasycznych żarówkach i lampach, na co dzień korzystamy z maksymalnego natężenia światła. Czy jest nam ono jednak potrzebne w trakcie filmowego seansu z rodziną lub znajomymi, romantycznego spotkania z partnerem albo wieczorową porą, podczas czytania książki tuż przed snem?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi – nie. Tak naprawdę rzadko maksymalne natężenie staje się niezbędne. Dzięki smart oświetleniu możemy ten parametr precyzyjnie dopasować do własnych potrzeb, funkcjonalności danego pomieszczenia oraz aktualnej sytuacji. Zmniejszając w niewielkim stopniu natężenie, oszczędzamy w dłuższej perspektywie, a różnicy tej w codziennym użytkowaniu nie dostrzegamy.

Jesteśmy w stanie zarządzać oświetleniem w sposób kompleksowy. Bez wstawania z kanapy i podchodzenia do włącznika, decydujemy, które lampy mają pozostać włączone. Wystarczy nam pilot zdalnego sterowania lub dedykowana aplikacja na urządzeniu mobilnym. Tą samą drogą zmieniamy barwę światła. Stawiając zaś na najciekawsze propozycje smart żarówek, możemy nawet pokusić się o integrację oświetlenia z aromatyzerem bądź muzyką!

Tradycyjne żarówki przestają spełniać nasze oczekiwania. Wśród produktów i rozwiązań do naszych domów szukamy artykułów, które wnętrza uczynią bardziej funkcjonalnymi. Liczymy również na oszczędności i wygodę sterowania, w tym przypadku oświetleniem. To wszystko zapewniają nam inteligentne produkty oświetleniowe.