Ogniwa fotowoltaiczne – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Obniżenie rachunków za prąd pozwala znacznie odciążyć domowy budżet. Dlatego inwestycja w fotowoltaikę jest bardzo opłacalna. O czym warto pamiętać decydując się na takie rozwiązanie?

 

Dlaczego ogniwa fotowoltaiczne są tak ważne?

Wszyscy kojarzymy systemu fotowoltaiczne ze względu na charakterystyczne moduły zamontowane na dachach domów jednorodzinnych czy wieżowców. To ogniwa fotowoltaiczne, które odpowiadają za przechwytywanie promieni słonecznych i ich zamianę na prąd stały. Od liczby paneli zależy moc całego układu, dlatego musi ona odpowiadać zapotrzebowaniom danego gospodarstwa domowego. Ogniwa fotowoltaiczne składają się z ogniw, które zbudowane są z wysokiej jakości krzemu. To właśnie dzięki niemu przepływ prądu w wyniku padania promieni słonecznych działa prawidłowo. Połączenie kilku ogniw tworzy moduły, a oprawienie ich powłoką antyrefleksyjną, hartowaną szybą i aluminiową ramą daje docelowy panel. Obecnie na rynku są dostępne dwa rodzaje ogniw fotowoltaicznych. Moduły polikrystaliczne są zbudowane z krzemu polikrystalicznego i mają jasnoniebieską barwę. Tego typu ogniwa są prostokątne, co pozwala łatwo je odróżnić od tych monokrystalicznych. Różnią się także kolorem. Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne występują w kolorze do ciemnoniebieskiego do czarnego. Rozpoznamy je po zaokrąglonych rogach, co wynika z budowy monokryształu krzemu. Rozwiązanie to cechuje się większą sprawnością i wytrzymałością, dlatego stosuje się je w miejscach o ograniczonej dostępności, a także tam, gdzie występują trudności w montażu.

 

Gdzie kupimy ogniwa fotowoltaiczne?

Zakup całego zestawu fotowoltaicznego możemy dokonać bez wychodzenia z domu. Sklepy internetowe to dzisiaj nic nadzwyczajnego. Dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie bez wychodzenia z domu porównać oferty kilku producentów i wybrać te, które odpowiadają nam najbardziej. Pamiętajmy, by wybierać ogniwa fotowoltaiczne ze sprawdzonego źródła. Wówczas będziemy mieć pewność, że wszystko będzie działało jak należy. Pod tym linkiem znajdziesz ofertę jednego ze sklepów https://sklep.ekotechnologia.eu/c/22/panele-sloneczne.html. Nigdy nie decydujmy się na ogniwa fotowoltaiczne z drugiej ręki. Nieznane pochodzenie produktu oraz rzeczywisty stan paneli sprawia, że kupujemy przysłowiowego kota w worku. Wybierając nowe ogniwa fotowoltaiczne od krajowych dostawców możemy mieć pewność, że nasz system będzie działał zgodnie z założeniami przyjętymi w projekcie. To samo tyczy się pozostałych elementów tworzących system fotowoltaiczny. Jeśli nie mamy pewności co do pewnych kwestii związanych z tą inwestycją, zawsze możemy zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Dodaj komentarz