Ocieplanie domów pianką

Chociaż najpopularniejszą metodą ocieplania domu jest wełna mineralna, to nie brakuje pytań o piankę PUR. Chociaż stosowane są sprawdzone sposoby ocieplania, to nie brakuje tutaj nowych rozwiązań. Czy warto ją stosować?

Dom zimą powinien chronić przed zimnem, zwłaszcza przed nadmierną utratą ciepła. Wybór materiału powinien być dobrze przemyślany, gdyż nie powinien powodować zagrożenia pożarowego. Montaż także powinien być bardzo łatwy i przede wszystkim szybki. Samo ocieplenie pianką  PUR nie stanowi zagrożenia pożarem, gdyż nie jest on materiałem łatwopalnym. Chociaż nie wszystkie właściwości pianki są nam znane, to warto porównać jak wypada na tle z innymi, dostępnymi materiałami. Jeśli chodzi o sam współczynnik przenikania temperatury do wewnątrz, to mamy do czynienia z dwoma rodzajami pianki – zamkniętokomórkowa i otwartokomórkowa. Wykazuje się wysoką skutecznością w ocieplaniu na zewnątrz, w tym dachu. Piana jest także dużo lżejsza niż wełna mineralna. Nie jest aż takim dużym obciążeniem dla budynku, co jest tutaj istotne. Warto pamiętać, że cięższy materiał wymaga niestety stabilniejszej konstrukcji.

Pianka PUR praktycznie nie reaguje z ogniem, co czyni go materiałem odpornym. Pianka PUR nie topi się, nawet po zetknięciu z ogniem. Sam koszt eksploatacji jest dużo niższy, niż w przypadku pozostałych metod ocieplania budynków. Niestety na forach dyskusyjnych pada wiele wariantów, dlatego niemożliwe jest stworzenie uniwersalnego przedziału cenowego. Poszczególny cennik można znaleźć na stronie internetowej wykonawców. Instalacja pianki PUR jest wyjątkowo szybka, dzięki metodzie natryskowej. Nie trzeba także inwestować w dodatkowe elementy do montażu, gdyż materiał dostosowuje się do każdej powierzchni. Dociera w każdy zakamarek, dzięki czemu zimno nie przedostaje się do wewnątrz. Co najważniejsze, nie występują uczulenia na ten materiał, gdyż jest on zupełnie obojętny chemicznie. Jak widać, pianka jest zupełnie bezpieczna dla otoczenia. Ponadto, doskonale uszczelnia miejsca, przez które może się przedostać zimne powietrze.

Dodaj komentarz