Obrazy w naszej kuchni – małe know how nowoczesności?

obrazy do kuchni

Jeśli jesteś jednym z wielu właścicieli domów, którzy spędzają dużą ilość czasu na gotowaniu lub po prostu lubisz każdą wolną chwilę spędzać w kuchni, będziesz wiedział, że styl przestrzeni kuchni jest tak samo ważny, jak jej funkcjonalność. Tak czy inaczej na pewno skorzystasz z poniższych wskazówek na temat tego jak ozdobić ściany kuchni – w dobrym stylu.

Od czego zacząć zdobienie kuchni?

Opcje dekoracji ścian kuchennych są niemal nieograniczone, ale dobrym miejscem na początek jest jeden z bardziej popularnych kandydatów do dekoracji ścian: grafika – bowiem obrazy do kuchni prezentują się naprawdę kapitalnie. Kuchnie nie zawsze są uważane za podstawowe miejsca do wyświetlania sztuki ściennej. Jednakże, podobnie jak w innych pomieszczeniach w domu, grafika pokazywana na ścianach kuchni może wzbogacić przestrzeń o olbrzymie walory wizualne i doda temu wnętrzu indywidualną osobowość.

Jeśli jesteś gotowy kupić dzieła sztuki – obrazy do kuchni możesz przebierać dzisiaj w wielości rozwiązań – zarówno w stylu typowych wzorów dla kuchni, jak i w prostym, który dobrze pasuje do ogólnego projektu kuchni. Tak czy inaczej będziesz miał wiele opcji do wyboru.
Wielu właścicieli domów wybiera sztukę ścienną kuchni, która nawiązuje do tematów takich jak: gotowanie, pieczenie, zioła i przyprawy.

Na przykład są to nowoczesne obrazy lub ilustracje z zabytkowych książek kucharskich – jedne i drugie mogą stanowić świetną dekorację ścian kuchni i mogą dodać trochę zdobienia do kuchni.

Inne pomysły

Oprócz sztuki w ramkach, niektórzy właściciele domów eksperymentują z wieszakami ściennymi w swojej kuchni. Przedłużające się lub antyczne naczynia, tkaniny dekoracyjne z potrawami lub projektami, a nawet przybory kuchenne pomalowane odważnymi kolorami to świetne możliwości – które także warto wziąć pod uwagę jeśli chodzi o zdobienie ścian w kuchni w ciekawym stylu.

Inną świetną opcją do zdobienia ścian kuchni jest półka. Szczególnie w mniejszych pomieszczeniach kuchennych półki o niskich profilach zdobione akcentami lub materiałami eksploatacyjnymi mogą być atrakcyjne i naprawdę wydajne. Możesz nawet użyć ich do dodawania odważnego, neonowego koloru do tej przestrzeni lub malując je innymi śmiałymi barwami i wzorami.

Co jest dzisiaj najmodniejsze?

Obecne trendy w odniesieniu do dekoracji ścian w kuchni to przede wszystkim użycie dużych, wielkoformatowych haseł i cytatów w ciekawych czcionkach i kolorach. Często są one wykonane z cienkiego, ale solidnego metalu, dzięki czemu są wystarczająco lekkie, aby je powiesić, ale wciąż efektowne w wyglądzie. Wielu właścicieli domów decyduje się na cytaty o znaczeniu dla gospodarstwa domowego czy inspirujące dla kucharzenia, niektórzy decydują się na imiona czy inicjały.

Wreszcie warto też rozważyć artystyczny temat ścian w kuchni. Flora i fauna to powszechne wybory dla kuchni, wraz z owocami i warzywami lub scenami i pejzażami. Mogą to być szeregi różnych stylów sztuki, ze wspólnym tematem wokół którego będą się skupiać. W ten sposób można tworzyć na jednej ścianie nowoczesne, klasyczne, a nawet DIY kuchenne galerie sztuki łącząc je w ciekawy sposób w celu stworzenia zróżnicowanego i ciekawego wzoru.

Dodaj komentarz