Nowoczesne zbiorniki na deszczówkę

Eksploatowanie naturalnych elementów środowiska nie musi przywodzić na myśl działań destrukcyjnych. Warto pamiętać, że źródła energii odnawialnej są przyszłością światowej energetyki. Jednak działania ekologiczne to nie tylko wielkie inicjatywy, lecz przede wszystkim to, co każdy z osobna mieszkaniec naszej planety może zrobić we własnym zakresie. Nowoczesne zbiorniki na deszczówkę zdecydowanie stanowią w tej kwestii pomocne rozwiązanie. Spośród wielu modeli warto wybrać ten optymalny typ, w zależności od potrzeb oraz rozmiarów posesji.

Wodę deszczową można bez obaw wykorzystywać do różnych zajęć w ogrodzie, ale także do sprzątania w domu czy prania. Jeśli obawiamy się bakterii czy innego rodzaju zanieczyszczeń (które niestety w naszym przemysłowym środowisku nie są rzadkością) każdą instalację oferowanę przez firmę Prosperplast można wzbogacić o odpowiedni rodzaj systemu filtracyjnego.

Jakość zbiorników na deszczówkę nie pozostawia wątpliwości. Dostępne w kilku rodzajach, kształtach i rozmiarach zbiorniki produkowane są z trwałych tworzyw sztucznych, podobnie jak elementy uzupełniające. Zaliczają się do nich praktyczne kraniki umożliwiające szybkie nawodnienie ogrodu bądź też przelanie wody do pojemnika i jej użytowanie wewnątrz budynku. Wodę można wydobywać także dzięki użyciu pompy ciśnieniowej – co będzie lepszym rozwiązaniem w przypadku większych przestrzeni, jakie trzeba nawodnić.

Wyróżnić można deszczownice naziemne gromadzące wodę z rur spustowych. Są one polecane do ogrodów, a ich estetyka jest na równie wysokim poziomie, co ich funkcjonalność. Prócz tego w katalogu znajdują się też zbiorniki na deszczówkę montowane pod ziemią. Mogą być instalowane w glebie bądź też chowane w piwnicy. Montaż wymaga co prawda większego wysiłku, jednak zaletą jest niewielka ilość miejsca, jakiej potrzeba na taki system nawadniania. Za niekwestionowany atut można uznać także to, że wodą z takiego zbiornika można zasilać różnego rodzaju sprzęty w domu (oczywiście instalację całego systemu lepiej planować w sytuacji, gdy dom dopiero powstaje, nie zaś dla gotowego budynku).

Do potrzeb indywidualnych użytkowników dopasowana jest również pojemność poszczególnych produktów. Dzięki firmie Prosperplast można wybierać z szerokiego wachlarza zbiorników o litrażu w zakresie od 200 – 400 jednostek. Modele są dostępne także w odmiennych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu da się je dopasować do aranżacji przestrzennej. Oczywiście, by zbiorniki na deszczówkę spełniały swoje zadanie w sposób optymalny należy pamiętać o ich właściwym rozmieszczeniu. Naziemne najlepiej montować przy elewacji, natomiast montaż zbiorników na deszczówkę – niezależnie od wielkości ogrodu czy posesji jest pomysłem, który umożliwia także zmniejszenie wydatków. Koszty rachunków wystawianych przez wodociągi od kilku lat nieustannie rosną. Stąd tego oszczędność wody to już nie tylko wybór ekologiczny, lecz i odciążający dla domowego budżetu.

Dodaj komentarz