Nowoczesne rozwiązania w kuchni

Kuchnia bez nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań technicznych nie może nosić miana nowoczesnej. Im więcej innowacji wprowadzonych w celu podniesienia ergonomii kuchni oraz ułatwienia korzystania z niej tym bardziej jest nowoczesna i przystosowana do dzisiejszych czasów, dzisiejszych wymagań. Nie mówimy w tym miejscu o wyglądzie. Nowoczesna kuchnia może być tylko z wyglądu, jednak to jest tylko aspekt estetyczny. My skupimy się na elementach technicznych kuchni naszych czasów.

Coraz nowocześniejszy sprzęt AGD

Oczywiście zastosowanie zaawansowanych urządzeń i sprzętu AGD w kuchni podnosi jej funkcjonalność i nowoczesność, mimo, że takie mogą pojawić się także w starszych, mniej atrakcyjnych i mniej wygodnych kuchniach. Jednak nowoczesna kuchnia na pewno wykorzystuje dobry i zaawansowany sprzęt, który ułatwia pracę w kuchni i przeprowadzanie wszelkich czynności. Do przykładowych nowatorskich rozwiązań możemy zaliczyć między innymi:

  • system No Frost w chłodziarko-zamrażarkach,
  • dodatkowe oświetlenie w komorach chłodziarki ułatwiające szukanie produktów,
  • automatyczna kostkarka w zamrażarce dzięki stałemu podłączeniu do wody,
  • automatyczne czyszczenie parowe piekarnika,
  • funkcje regeneracji przywracające żywności świeżość po jej utracie,
  • suszenie naczyń w zmywarce przy automatycznie uchylanych drzwiach,
  • możliwość korzystania z ciepłej wodny, zmniejszając wydatek energii elektrycznej na ogrzanie.

Są to przykładowe możliwości i funkcje urządzeń kuchennych, z wyższej półki, które z pewnością ułatwiają pracę i wspomagają domowników w wielu kwestiach związanych z przygotowywaniem żywności, przechowywaniem i ilością pracy jaką muszą włożyć w sztandarowe kuchenne obowiązki.

Pomysłowe nowinki techniczne ułatwiające pracę w kuchni

Łatwiejsze korzystanie z szafek narożnych

Szafki narożne potrafią dużo zmieścić. Cóż z tego, skoro zazwyczaj upychanie do końca narożnikach naczyń powoduje, że ich wyjęcie jest karkołomne. W miejsce to zawitały ciekawe rozwiązania, które całkowicie eliminują wszelkie niewygody. Szafki z wysuwanymi półkami poza szafę pozwalają przechowywać naczynia nawet w najgłębszych miejscach szafki bez obawy o trudność w dostępie. Cała półka może wyjść poza obręb szafy i ukazać wszystko co na niej stoi. Fajnym rozwiązaniem są też karuzele umieszczane w  narożnych szafkach, które kręcąc się „podają” potrzebne naczynie wprost do ręki.

Fronty meblowe bez uchwytów

Minimalizm w nowoczesnych kuchniach jest bardzo popularny i praktyczny. Tutaj pojawiły się fronty meblowe nie posiadające uchwytów do otwierania. Aby otworzyć szafkę wystarczy lekko nacisnąć front, aby odskoczył i otworzył się. Zamykając drzwiczki szafki kuchennej z powrotem front zatrzaskuje się. Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prostą nowoczesną formę w kuchni i wygodę.

Wąskie wyciągi wykorzystujące maksimum przestrzeni

Wyciągi w formie szuflad są bardzo dobrym rozwiązaniem powiększającym przestrzeń przechowywania w kuchni. Czasami pozostaje kilka, kilkanaście centymetrów wolnej przestrzeni, która nie jest zagospodarowana. Takie miejsce idealnie nadaje się do szuflad, w których można przechowywać produkty w butelkach, słojach, naczyniach o niedużej szerokości. Ponadto sa bardzo wygodne w korzystaniu, ponieważ ułatwiają dostęp do wszystkich produktów, co jest znacznie lepszym sposobem przechowywania, niż upychanie ich w szafkach, gdzie w celu wyjęcia jednej butelki, trzeba wyjąć dwie inne.

Gniazda w blacie

Umiejscowienie gniazd elektrycznych czasami powoduje pewne trudności w zaaranżowaniu kuchni. Wysuwane gniazda blatowe umożliwiają szybkie podpięcie sprzętu kuchennego, a po użyciu można je schować w blacie, co nie zajmuje miejsca, i wygląda bardzo estetycznie. Chowane gniazda można umieścić w różnych miejscach blatu bez zbędnego kucia w ścianach. Jest to jedno z bardziej wygodnych rozwiązań w kuchni.

 

Dodaj komentarz