Nity Avdel do wielu zastosowań

Firma Avdel ma w swojej ofercie doskonały system nitów zrywalnych, które wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu oraz w budownictwie. Używane są one w dziedzinach, gdzie dokładne i trwałe połączenie różnego rodzaju materiałów jest czynnikiem istotnym. Wykorzystywane są one w stoczniach, fabrykach oraz warsztatach, a nawet na halach produkcyjnych, w których powstają nowoczesne samochody. Elementy tego rodzaju są szeroko stosowane, gdyż charakteryzują się łatwym montażem i dużą trwałością. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej nitom zrywalnym, dowiemy się, do czego służą, oraz jakie są ich rodzaje.

Nity Avdel do wielu zastosowań

Wszechstronność nitów wynika z ich prostej budowy, składają się one bowiem z dwóch części, czyli tulei oraz pręta. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały takie jak stal, żelazo czy też aluminium. Pozwala to na dobranie nitów o odpowiedniej wytrzymałości i odporności do zadań, do jakich zostaną on wykorzystane. Możemy np. zdecydować się na nity wykonane ze stali nierdzewnej, całkowicie odpornej na korozję lub na stalowe, które odporne są na wstrząsy i mogą znosić duże obciążenia pionowe i poziome. Drugą zaletą tego rodzaju nitów jest dostępność kilku ich typów, co daje możliwości zastosowania ich w różnych warunkach i przy łączeniu wielu różnych materiałów, np. tworzyw sztucznych z metalem. Na rynku dostępne są nity zamknięte, rozwidlone oraz rozprężone. Także kształt tak zwanego łba pozwala na wybór najodpowiedniejszego elementu montażowego. Najbardziej popularne są nity z płaskim, wpuszczanym oraz powiększonym łbem. Jak widać, oferta tego rodzaju nitów jest szeroka i powinna zadowolić każdego klienta. Kolejną zaletą nitów Avdel jest ich niewielki koszt, zarówno zakupu nawet dużych ilości elementów łącznikowych, jak i procesu nitowania. Nitowanie jest wyjątkowo proste i nie wymaga wykorzystywania skomplikowanego sprzętu. Stosowanie nitów jest ekonomiczne, pozwala na poczynienie znacznych oszczędności bez obawy o jakość wykonania poszczególnych elementów.

Wybór techniki montażu

Jak wspomnieliśmy, praca z nitami Avdel jest prosta, jednak do wyboru mamy kilka sposobów nitowania. Jeżeli wykonujemy zadania na potrzeby własne, np. podczas remontu auta lub budowy domu, to możemy zdecydować się na zastosowanie nitownicy ręcznej. Poza nią jedynie potrzebna będzie wiertarka do wywiercenia odpowiednio dużych otworów, do których włożone będą poszczególne nity. Zaciskane z odpowiednią siłą, nity zrywają się, co oznacza, iż połączenie jest solidne, prawidłowe i bezpieczne. Natomiast jeżeli nity zrywalne będziemy montować na skalę przemysłową, to powinniśmy zdecydować się na użycie nitownicy zasilanej elektrycznie lub urządzenia pneumatycznego. W ten sposób praca nawet z dużą ilością nitów nie będzie powodowała zmęczenia, ale za to będzie przebiegać szybko i sprawnie. Usprawnienie prac jest ważne zwłaszcza w dużych zakładach produkcyjnych, gdzie istotna jest wydajność oraz szybkie i dokładne przygotowywanie produkowanych wyrobów.

Dowiedz się więcej na http://norsteel.pl/kategoria/nasza-oferta/nity/nity-avdel/