Niepowtarzalny klimat domów drewnianych

W ostatnich latach domy z drewna znowu zyskują na popularności. Stały się symbolem gustu, dobrego smaku i świadomości ekologicznej ich właścicieli. Dom drewniany stawia się na ogół w naturalnym, dzikim otoczeniu, co sprzyja odnalezieniu w życiu większego spokoju i funkcjonowania w zgodzie z naturą i rytmem pór roku. Dodatkowymi zaletami tego budownictwa jest stosunkowo niska cena oraz szybkość wykonania, zwłaszcza w porównaniu z domami murowanymi, przy budowie których konieczne są przerwy technologiczne.

Technologia budowy domów z drewna

Gotowe, dobrze wysuszone elementy konstrukcji domów z drewna są wyjątkowo szybkie w montażu. W zależności od wybranej technologii inwestorzy mogą więc zamieszkać we własnym domu z drewna w przeciągu kilku miesięcy, a nawet kilku tygodni. W porównaniu z domami murowanymi, w przypadku których niezbędne są przerwy technologiczne pomiędzy kolejnymi etapami budowy, cały proces przebiega dużo szybciej.

Do budowy domów z drewna stosuje się współcześnie drewno klejone, co znacznie wzmacnia wytrzymałość całej konstrukcji i powoduje, że jest dużo bezpieczniejsza. Drewno posiada znakomite naturalne właściwości termoizolacyjne. Dobrze nagrzany dom drewniany długo oddaje ciepło w zimie, a latem pozostaje chłodny nawet przy największych upałach. Dlatego współcześnie wykonywane domy drewniane to nie tylko budowle letniskowe, ale konstrukcje, w których można komfortowo mieszkać przez cały rok.

Niepowtarzalny klimat domów drewnianych

Drewno, jako materiał naturalny, wprowadza do domów niepowtarzalny klimat. Przede wszystkim przepięknie pachnie, przywołując na myśl las i dając uczucie czystości i świeżości. Ponadto drewno samoczynnie reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniach, co powoduje, że tworzy się w nich wyjątkowo korzystny mikroklimat. To idealne miejsca dla osób, które zmagają się z problemami związanymi z alergiami i podrażnieniem górnych dróg oddechowych.

Dla wielu osób wybierających domy drewniane jako miejsce swojego zamieszkania, istotny jest też fakt, że domy z drewnianych elementów można z łatwością rozbudować. W razie potrzeby, przy powiększonej rodzinie, dom w konstrukcji szkieletowej pozwala na szybkie i wygodne dostawienie jednego lub więcej pomieszczeń.

Wbrew obawom niektórych inwestorów, dom drewniany pozwala także współcześnie na nowoczesne aranżacje wnętrz. Ściany wewnątrz mogą zostać zakryte klasycznymi płytami kartonowo-gipsowymi, które sprawdzają się zarówno w przestrzeniach urządzanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.