Młoty hydrauliczne Arrowhead do miniładowarek

Mini ładowarka kołowa w firmie budowlanej bardzo często stanowi optymalne rozwiązanie, szczególnie w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Mamy tutaj na myśli głównie niewielkie, rodzinne firmy budowlane, zajmujące się budową ogrodzeń, nawierzchni brukarskich, czy też innych prac około budowlanych. W toku realizacji wielu z tych prac często może dojść do sytuacji, w której konieczne okaże się posiadanie odpowiednio dobranego młota hydraulicznego do danej mini ładowarki. Warto tutaj przyjrzeć się bliżej okolicznościom, w których takowy młot będzie niezbędny oraz sprawdzić, w jakie urządzenia inwestować najlepiej.

Kiedy potrzebny będzie młot do mini ładowarki?

Tego typu narzędzie przydatne jest wszędzie tam, gdzie potrzebujemy rozkruszyć, bądź wyburzyć jakiekolwiek elementy kamienia, czy betonu. Czasami takie przypadki będą mieć miejsce podczas realizacji wykopów ziemnych z zastosowaniem minikoparki. Czasami natomiast, aby zrealizować usługi, trzeba będzie wyburzyć stare fragmenty konstrukcji betonowych. W takich sytuacjach ręczne burzenie jest po prostu nieefektywne, tym bardziej, iż najsilniejsze ręczne młoty udarowe dysponują energią uderzenia na poziomie 10 J, zaś młot hydrauliczny do miniładowarki pozwala nam osiągnąć energię uderzenia na poziomie kilkuset Dżuli. W  większości mniejszych robót będzie to narzędzie zupełnie wystarczające, tym bardziej, iż jego montaż jest w zasadzie banalnie prosty i zajmuje kilkanaście minut. Pozwoli to ominąć nam wiele przeszkód pojawiających podczas realizacji usług, a co za tym idzie, będziemy mogli efektywnie wywiązywać się z nakładanych przez inwestora zadań. Dla wielu firm zatem takowy młot do mini ładowarki będzie narzędziem niezbędnym na co dzień, aczkolwiek zdarzą się też przedsiębiorstwa, które mogą pozwolić sobie na regularne wypożyczanie młota, gdyż nie będzie on eksploatowany tak często.

Dobór odpowiedniego młota

Wybierając młot do ładowarki czy też mini ładowarki, trzeba będzie przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestię jego doboru wagowego a także rozmiaru do posiadanej maszyny. Nie możemy tutaj zastosować zbyt dużych młotów do mini ładowarek. Odwrotne działanie będzie co prawda możliwe, aczkolwiek absolutnie pozbawione sensu. W większości przypadków mini ładowarek odpowiednie będą tutaj młoty w przedziale energii uderzenia od 200-500 J. Pozostałe młoty, o większej energii a tym samym większej wadze i innych parametrach, będą przeznaczone już do dużych ładowarek i koparko-ładowarek. Bardzo dobrze na rynku prezentują się w tym zakresie młoty z serii Arrowhead, której to firma oferuje klientom młoty w dużym rozrzucie parametrycznym. Będziemy tutaj mieć młoty R40, przeznaczonego do najmniejszych maszyn, aż do młotów R140, które są wielkości samochodu dostawczego i przeznaczone będą do dużych koparek gąsienicowych oraz realizacji prac wyburzeniowych na bardzo dużą skalę.

 

Dodaj komentarz