Mieszkaj z duszą

Jest, w końcu się udało – właśnie odebraliście klucze do waszego nowego mieszkania. Teraz trzeba jeszcze zagospodarować w jakiś sposób te gołe ściany. A może wasze dziecko dorasta i postanowiliście zafundować mu odświeżenie pokoju? A może po prostu czujecie, że czas na zmiany? Tak naprawdę nie ważny jest powód, ważne są wasze pomysły! Być może są tak dobre, że warto byłoby je uwiecznić na… ścianie? Co powiecie na fototapety i szablony według własnego projektu?

Wyraź siebie!

Fototapety i szablony na ścianę to trend obecny w urządzaniu wnętrz już od jakiegoś czasu i wszystko wskazuje na to, że będzie nam towarzyszył jeszcze przez wiele lat. Fototapety dają nam ogrom możliwości – wprowadzają do naszych pokoi kolor, ruch, energię, nadają im określonego charakteru. Możemy wprowadzić spokój i relaks za pomocą odprężających zdjęć natury, odrobinę szaleństwa w salonie z niestandardowymi kolorami czy kształtami albo nutkę profesjonalizmu w domowym gabinecie ozdabiając ścianę ogromną mapą świata. Co więcej, nie musimy wcale ograniczać się do gotowych wzorów i projektów, choć i tych jest naprawdę sporo, i spróbować swoich sił w kreowaniu grafiki, która towarzyszyć będzie nam przez całe życie. Fototapety i szablony na ścianę według własnego projektu to rozwiązanie dla osób pomysłowych i nie lubiących rutyny, takich, które chadzają własnymi ścieżkami i zamiast korzystać ze schematów i gotowych rozwiązań – sami je tworzą!

Co na ścianę?

Możliwości jest wiele. Możemy na przykład wydrukować i nanieść na ścianę w naszej sypialni ślubne zdjęcie, które codziennie przypominać będzie tym cudownym dniu. A może zdjęcie naszego dziecka? Albo pupila, bo jak doskonale wiemy, są one bardzo często częścią naszej rodziny. A może zdjęcie z wakacji zagości w naszej kuchni i przywoływać będzie wspomnienia smakowanych tam potraw i przysmaków? A może będzie to po prostu coś dla nas ważnego, osobistego, coś, co symbolizuje istotne dla nas wartości, przeżycia, miejsca, osoby. Tak naprawdę możliwości jest wiele i jedyne co nas ogranicza, to nasza pomysłowość. Ale przy fototapetach i szablonach na ścianę własnego pomysłu warto pamiętać o jeszcze kilku szczegółach.

Zadbaj o jakość!

Nie zapominajcie, że wszelkie grafiki czy zdjęcia, które proponujecie firmie wykonującej dla was fototapetę czy szablon musi być jak najwyższej jakości i rozdzielczości. Oczywiście żadne szanujące się przedsiębiorstwo nie wydrukuje wam rozpikselowanego widoku i już na etapie przyjmowania zdjęcia powinno poinformować was o jego zbyt niskiej jakości. Mimo wszystko, warto od samego początku o to zadbać i zaoszczędzić sobie innych czasu i stresu. Po drugie pamiętajcie, by pozostać uczciwym – proponujcie tylko te zdjęcia czy grafiki, do których macie prawa lub które są legalnie i nieodpłatnie udostępniane w sieci.
Pamiętajcie też, że wiele firm pozwala na sporą dowolność jeśli chodzi o rozmiar, ale też kształt fototapety i szablonu na ścianę własnego pomysłu. Bo kto powiedział, że musicie decydować się na tradycyjny prostokąt? Może wybierzecie serce, a może owal? Dzięki temu lepiej podkreślić charakter grafiki i dostosujecie są do własnych wymagań.

Dodaj komentarz