Łóżko w sypialni musi być wygodne

meble w stylu skandynawskim

Urządzenie własnego lokum to nie lada wyzwanie. Jest to bowiem nasza wizytówka, która wiele o nas mówi gościom, którzy nas odwiedzają. Każdy, kto do nas przyjdzie, będzie oceniał nasz zmysł dekoratorski i to, jacy sami jesteśmy. Nic przecież tak nie określa nas, jak wystrój naszego wnętrza, które sami urządzamy wedle własnego gustu i upodobania.

Najważniejsze jest wygodne łóżko

Najłatwiej jest chyba wybrać łóżka do sypialni, bowiem nie ma tu większej filozofii. Łóżko musi być duże i wygodne, a jeśli przy okazji jest praktyczne, to mamy już pełen sukces. Szerokość i długość materaca jest raczej standardowa, a obudowa łóżka powinna kolorystycznie pasować do reszty wyposażenia. Obowiązkowo powinniśmy dokupić jeszcze dwie szafki nocne, nawet jeśli łóżka nie będziemy dzielić z drugą osobą.

Kupowanie z komplecie

Takie meble najlepiej jest kupować w komplecie, aby całość była harmonijnie skomponowana. Ostatnimi czasy można zaobserwować wzrastające zainteresowanie na meble prowansalskie. Ten styl w dekoratorstwie emanuje ogromnym ciepłem, ale i prostotą, a przede wszystkim wskazuje na bliski kontakt z naturą.

Wybierając takie wyposażenie można postawić na klasykę i prostotę, a można również wybrać bogate zdobienia i detale, którym trudno jest odmówić uroku. Elegancko zdobione nogi stołów czy też krzesła sprawiają, że choć wszystko to jest bardzo proste, to jednak nadaje wyrazisty klimat wnętrzu. Biblioteczki, biurka czy kredensy w kolorze białym przypadną do gustu każdej kobiecie, a prostota wzornictwa urzeknie każdego mężczyznę. Niby jeden styl, a możliwości aranżacji tak wiele, że tylko od nas samych zależy to, w jaki sposób urządzimy swoje mieszkanie.

Jakie drewno wybrać do sypialni?

Zazwyczaj do produkcji mebli używa się drewna mahoniowego lub sosnowego, w zależności od stylu, w którym chcemy urządzić sypialnię np w stylu skandynawskim. Jeżeli ma mieć charakter bardziej wiejski niech będzie to drewno sosnowe z wyraźnym rysunkiem słoi. Jako dodatki można dostawić mebelki wykonane z rattanu lub wikliny i utrzymać w tej samej kolorystyce co meble główne.
Ogólnie rzecz biorąc jasne otoczenie w sypialni to bardzo ważna sprawa. Pastelowe barwy ścian, jasne meble i kolorowe dodatki pozwolą się zrelaksować po pracy, a wygodny materac w łóżku sprawi że wygodnie w nim odpoczniemy. Otaczanie się meblami z naturalnych surowców ma też inną zaletę, a mianowicie służy alergikom, a jasna kolorystyka pozytywnie nastawia do życia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz