Kuchnia pełna emocji

Kuchnia od zawsze nazywana była sercem domu. To właśnie tam toczy się życie – rano razem jemy śniadanie, po pracy i szkole zbieramy się na obiad lub wczesną kolację. To w kuchni plotkujemy z przyjaciółkami, pijemy ulubioną kawę do ulubionej gazety. Kuchnia nie jest jedynie miejscem spożywania posiłków, choć to przecież właśnie one zbierają całą rodzinę, ale też spotkań, rozmów, żartów, śmiechu, pracy, nauki. Czy to więc takie dziwne, że pragniemy, by stała się ona miejscem jak najbardziej ciepłym i przyjemnym? Staramy się ją upiększyć na wiele sposobów, choć jednocześnie cały czas musimy pamiętać o jej funkcjonalności. Dlatego czasem możemy mieć wrażenie, że jesteśmy w pewien sposób ograniczeni, że musimy iść na kompromis. W jaki sposób możemy więc nadać naszej kuchni niepowtarzalnego uroku? Odpowiedź może wydać się banalną, ale czy przyszły wam do głowy płytki czy mozaiki na ścianę?

Oczywiście, że tak, odpowiecie, każdy ma w swojej kuchni płytki, co w tym takiego odkrywczego. A jednak, bowiem nasze pytanie powinno teraz brzmieć nie “co?”, a “jak?” – w jaki sposób wykorzystać element i tak już w kuchni obecny, by nadać jej zupełnie nowego oblicza?

Kolor? Wzór? Zabawa!

Płytki na ścianę w kuchni nie muszą być bowiem tradycyjną nudą, którą pamiętamy z tych wszystkich mieszkań naszych cioć i wujków. Dlaczego nie zaryzykować i nie postawić na przykład na mocny kolor? Jeśli chcemy ożywić wnętrze, to zróbmy to właśnie za pomocą płytek. Bo kto powiedział, że te mogą być jedynie beżowe, a nie chociażby krwistoczerwone lub wiosennie zielone? Możemy pójść jeszcze dalej i wykorzystać kilka kolorów, tworząc z nich pasy, szachownicę lub inny wzór. A stąd już tylko krok to… mozaiki. Jeśli do tej pory kojarzyliście je jedynie z zabytkami lub z ludowym zdobnictwem, to zapomnijcie o tym. Dzisiejsze mozaiki to już nie tylko kwiatki czy koguciki. Od prostych geometrycznych kształtów, po skomplikowane rozbudowane wzory, współczesne mozaiki to wspaniała sztuka użytkowa, coś, czego nie przeoczy żaden gość waszego mieszkania. Mogą to być niewielkie elementy wkomponowane w bardziej stonowaną całość, a możecie też pójść na całość i zaserwować sobie mozaikę pokrywającą całą ścianę, czy podłogę. Wschód słońca nad bezkresnym oceanem? Czemu nie. Abstrakcyjne formy? Proszę bardzo. Tylko od was zależy, że postawicie granicę. Przy wyborze płytek czy mozaik na ścianę w kuchni kierujcie się przede wszystkim swoją własną kreatywnością i tą artystyczną iskierką tkwiącą w każdym z nas.

Mam pomysł! Co dalej?

Tak, od pomysłu się zaczyna, ale przed nami jeszcze długa droga. Warto przed udaniem się do sklepu przejrzeć dokładnie oferty w sieci, pozbierać inspiracje i zwizualizować swoją wizję. Ale pamiętajcie, że przyjdzie wam się zmierzyć często z prozą życia – płytki, które wybierzecie mogą delikatnie różnić się od tych wymarzonych. Nie zapominajcie, że urządzanie własnego mieszkania to sztuka kompromisu pomiędzy naszymi marzeniami i wyobrażeniami, a dostępnymi na rynku materiałami i dekoracjami.
Przy tworzeniu bardziej skomplikowanych wzorów z płytek czy mozaik na ścianie w kuchni warto zatroszczyć się o fachowca, który będzie nie tylko uczciwym i porządnym rzemieślnikiem, ale także artystą. Często takie osoby dokumentują swoje wcześniejsze dzieła tworząc swoiste portfolio – możecie o nie poprosić i sprawdzić, czy estetyka danego fachowca wam odpowiada. A może nadajecie na innej fali?

Jedno jest pewne – płytki czy mozaiki na ścianę w kuchni to rozwiązanie, które ożywi serce waszego mieszkania i sprawi, że nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz