Kto może być instruktorem fitness?

Predyspozycje

Na początku trzeba zaznaczyć, że jest to zawód w którym ruch jest znaczny. Instruktor jak sama nazwa wskazuje zajmuje się instruowaniem podopiecznych ćwicząc razem z nimi. Zatem musi cieszyć się dobrą kondycją i sprawnością fizyczną. Jeśli nie masz dobrej kondycji to nic straconego ponieważ możesz ją zawsze poprawić a same obowiązki zawodowe zmuszą Cię do utrzymania formy. Poza tym kluczowe są umiejętności interpersonalne bo cała praca opiera się na relacjach międzyludzkich.

Zarobki

W dużych klubach fitness czy siłowniach stawki sięgają dużych kwot. W zależności od oferty klubu i rodzaju zajęć jakie prowadzić ma instruktor. Zatem można w tej pracy zarabiać 3 jak i bez problemu 7 tysięcy złotych. To nie problem aby wynagrodzenie sięgało powyżej 10 tysięcy złotych jeśli instruktor ma doświadczenie, dobry kontakt z klientami i prowadzi działalność na wielu zajęciach.

Zakres obowiązków

Na początku instruktor może chodzić po siłowni i pomagać jeśli ktoś wykonuje ćwiczenie niepoprawnie technicznie. Może również prowadzić podstawowe zajęcia w których dobrze się czuje. Zyska tym doświadczenie i nauczy się rozmawiać z klientami. Jeśli ma dodatkowe zdolności może prowadzić bardziej skomplikowane zajęcia i układać ich plany. Z czasem , zyskując doświadczenie stawki zaczynają rosnąć a instruktor może cieszyć się wysokim standardem życia.

Co zrobić aby zostać instruktorem?

Najlepiej skończyć studia ale oczywiście nie jest to wymagane. Najlepszą opcją jest zapisanie się na kurs instruktor fitness, który będzie kluczowy w rozpoczęciu pracy. Zdobywa się na nim uprawnienia do wykonywaniu zawodu. Kursant jest uczony w wielu dziedzinach, które będą mu niezbędne w pracy. Są to między innymi metodyka ćwiczeń, dietetyka, anatomia oraz w pełni merytoryczna wiedza przedstawiona przez najlepszych wykładowców. Na szkoleniu odbywają się również zajęcia praktyczne, które pomogą zdobyć pogląd jak w przyszłości będzie wyglądała praca.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
kurs instruktor fitness

Dojazd:

Dodaj komentarz