Karnisze na wymiar – porady i inspiracje

Karnisz w połączeniu z firanami, zasłonami lub roletami tworzy ramę dekorującą wnękę okienną. Chroni także przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczenia oraz zapewnia prywatność, chroniąc przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Jednak żeby dekoracja tworzyła spójną całość i prawidłowo pełniła swoją funkcję, wszystkie elementy muszą do siebie pasować. Jak więc dobrać karnisz do okna, by pasował również do aranżacji całego wnętrza? Jakie modele karniszy znajdziemy na rynku i czym się one od siebie różnią?

Karnisze na wymiar – czym się kierować podczas dokonywania wyboru?

Zanim zadecydujemy, który karnisz wybrać, trzeba zastanowić się, jak nasze okno ma wyglądać – czy chcemy zawiesić na nim tylko zasłony, czy planujemy także firany. Musimy też rozważyć sposób mocowania karnisza. W dużych, przestronnych pomieszczeniach doskonale będą się prezentowały karnisze drążkowe, natomiast jeśli mamy do czynienia z niskimi nadprożami, lepiej sprawdzą się karnisze szynowe. Pamiętajmy także, że mocować możemy zarówno do ściany, jak i sufitu. W przypadku nietypowych okien możemy wykorzystać różnego rodzaju przedłużki drążków, łączniki czy łuki lub poszukać producenta, który oferuje karnisze na wymiar.

Kolejnym istotnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów, jest materiał, z którego karnisz jest wykonany, bowiem warto go dopasować do stylu wnętrza.

  • Karnisz metalowy – świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach nowoczesnych, surowych, eleganckich i industrialnych. Dobrze jest dopasować odcień karnisza do koloru opraw oświetleniowych, a także okuć widocznych na drzwiach lub oknach.
  • Karnisz drewniany – doskonale uzupełnia pomieszczenia utrzymane w barwach ziemi, tak więc urządzone w stylach rustykalnym, skandynawskim lub vintage. Dopasowane kolorystycznie do podłogi i mebli, stworzą harmonijny efekt i ocieplą wnętrze.
  • Karnisz szynowy z tworzywa sztucznego – dobrany do wnętrz inspirowanych stylem retro lub POP-artem, wprowadzi spokój i nie będzie rzucał się w oczy pośród licznych, barwnych dodatków.

Karnisze na wymiar – uniwersalne i praktyczne rozwiązanie

Producenci karniszy zaskakują co raz to nowszymi rozwiązaniami. Możemy wybierać spośród licznych modeli, wzorów i materiałów. Jednak wcale nie tak łatwo dobrać karnisz do okna. Większość modeli dostępna jest w uniwersalnych, standardowych rozmiarach, które nie zawsze dobrze prezentują się w domowych wnętrzach, dlatego firmy produkujące karnisze wprowadziły modele robione na wymiar. Jeśli szukasz idealnego karnisza na wymiar w promocyjnej cenie, szeroki wybór produktów znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Stol-Kar.

Dodaj komentarz