Jakie rodzaje lamp wiszących sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?

lampy wiszące azzardo

Przy aranżacji współczesnych wnętrz mieszkalnych coraz większą rolę odgrywa oświetlenie, nie tylko to naturalne, ale także oświetlenie sztuczne. To ostatnie najczęściej przybiera formę lamp wiszących – sufitowych, lamp stojących, kinkietów i plafonów ściennych, a także niewielkich oczek oświetleniowych instalowanych w płytach gipsowo-kartonowych. Dzięki rozproszeniu źródeł światła, wnętrze mieszkania staje się jaśniejsze, bardziej przestronne i otwarte, co jest zgodne z ogólną koncepcją aranżacji nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Podstawą oświetlenia współczesnych mieszkań wciąż pozostają jednak lampy sufitowe. Przyglądając się im z bliska, łatwiej będzie ocenić, które ich rodzaje najlepiej sprawdzą się w nowocześnie urządzonym wnętrzu.

Rodzaje lamp sufitowych – wiszących

W sprzedaży znajdziemy wiele oryginalnych konstrukcji lamp sufitowych o różnych kształtach i wymiarach. Zasadniczo ten rodzaj lamp podzielić możemy na kilka podstawowych typów, na żyrandole, lampy jednopunktowe i wielopunktowe, lampy na listwach oświetleniowych, a także na ostatnio bardzo popularne spoty. Wiele z tych kategorii lamp sufitowych to lampy wiszące Azzardo – popularna marka oświetlenia wewnętrznego dla obiektów mieszkalnych i użytkowych. Przykładowo, wśród lamp wiszących marki Azzardo, znajdziemy klasyczne żyrandole, w których źródła światła skierowane są nie w kierunku podłogi, a w kierunku sufitu. Na liście produktów tej marki znajdziemy również wiele modnych lamp sufitowych kloszowych i pozbawionych kloszy, instalowanych na listwach oświetleniowych przytwierdzanych do sufitów. Nie są to klasyczne spoty, ale bardzo specyficzne lampy wiszące, które idealnie wkomponowują się w wystrój nowoczesnych wnętrz mieszkalnych. Wśród lamp wiszących Azzardo, oczywiście znajdziemy również wiele modeli lamp jednopunktowych – wyposażonych w jeden punkt świetlny i lamp wielopunktowych – wyposażonych w co najmniej dwa niezależne od siebie punkty świetlne.

Kiedy żyrandol, a kiedy nowoczesna lampa wisząca?

Tradycyjne żyrandole w naturalny sposób kojarzą się nam z wnętrzami urządzonymi w bardziej klasyczny sposób, w sposób bazujący na dużej ilości zdobień i wysokim poziomie dekoracyjności wnętrza. W przypadku wnętrz nowoczesnych dużo częściej preferowane są rozwiązania ascetyczne, o przejrzystej i prostej formie, wolne od dużej ilości dekoracyjnych ornamentów. Za przykład mogą posłużyć wspomniane już wcześniej nowoczesne lampy wiszące Azzardo, które wyróżnia przejrzysta forma kloszy i prostota rozwiązań oparta na nieskomplikowanym kształcie listew oświetleniowych. Urządzając nowoczesne wnętrze, zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie rozproszenie źródeł światła, niż jego skupienie przy pomocy klasycznego żyrandola wyposażonego w wiele punktów świetlnych. Oczywiście również wspomniane lampy wiszące Azzardo występują w postaci lamp wielopunktowych, ale najczęściej są to lampy wiszące na listwach, gdzie każdy punkt świetlny należy traktować jako rodzaj osobnej lampy oświetlającej nieco inny fragment przestrzeni.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz