Jaki rodzaj umywalki sprawdzi się w małej łazience?

umywalka ideal standard

Ograniczona ilość miejsca to prawdziwe wyzwanie dla osoby przygotowującej projekt aranżacji danego pomieszczenia. Niestety, w przypadku niewielkich powierzchniowo mieszkań, mała łazienka to standard i konieczność szukania kompromisów pomiędzy nowoczesnymi i modnymi elementami wyposażenia tj. nablatowa umywalka Ideal Standard, a tym co bardziej praktyczne i możliwe do montażu w pomieszczeniu o niewielkich wymiarach. Jaki zatem typ/rodzaj umywalki będzie najlepszym wyborem dla małej łazienki?

Umywalki wiszące

Mocowane do powierzchni ściany umywalki łazienkowe to standardowy element wyposażenie tego typu pomieszczeń. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo modeli takich umywalek w wielu wersjach rozmiarowych, od tych najmniejszych o szerokości 40cm zaczynając, a na dość obszernych umywalkach o szerokości 60cm kończąc. Oczywiście trafić możemy również na nieco mniejsze lub większe modele umywalek, ale wskazane rozmiary to standard. W przypadku małej łazienki, ilość miejsca jaką możemy przeznaczyć na montaż umywalki zapewne będzie niewielka. Zatem najczęstszym wyborem w przypadku takich łazienek będą umywalki o szerokości do 55cm. Przykładem może być umywalka Ideal standard o szerokości 55cm z otworem pod montaż baterii, o owalnym kształcie, w białym kolorze ceramiki.

Umywalki meblowe

W tym przypadku umywalki osadzane są na powierzchni dopasowanej do nich szafki, dzięki czemu użytkownik łazienki zyskuje dodatkową przestrzeń na ukrycie wielu różnych przedmiotów i akcesoriów łazienkowych tj. proszki do prania, płyny do płukania tkanin, artykuły higieniczne i wielu innych. Umywalka Ideal Standard z szafką na wysoki połysk to doskonały pomysł na małą, ale nowocześnie urządzoną i funkcjonalną łazienkę w mieszkaniu, apartamencie czy niewielkim domu. Jeśli chcesz wzbogacić swoją łazienkę nie tylko o umywalkę, ale także o niewielkie meble łazienkowe, wybór umywalki meblowej i dokupienie do niej dopasowanej szafki będzie strzałem w dziesiątkę.

Umywalki stojące

Ta grupa umywalek to doskonały wybór dla kogoś, kto szuka bardziej oryginalnego sposobu na wyposażenie łazienki w swoim mieszkaniu lub domu. Ze względu na designerskie kształty i ich charakterystykę, umywalki stojące mogą być instalowane w dowolnym miejscu, również w pewnej odległości od ściany. To stwarza wiele nowych możliwości aranżacyjnych i doskonale sprawdzi się również w łazienkach o nieco mniejszej powierzchni użytkowej. Wśród umywalek Ideal Standard znaleźć można wiele takich, niezwykle oryginalnych konstrukcji, które będą doskonałym uzupełnieniem nowocześnie urządzonego wnętrza każdej łazienki.

Wszystkie powyższe rodzaje umywalek znajdziesz na stronie https://projektlazienka.pl/pl/c/Umywalki-Ideal-standard/1265

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz