Jak zaplanować przeprowadzkę?

W życiu każdego z nas przychodzi taki czas kiedy musimy zmienić miejsce zamieszkania. Jak to zrobić by przeprowadzka odbyła się sprawnie i bezstresowo? Oto kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę :

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Przez te wszystkie lata nagromadziliśmy wiele przedmiotów, ale czy wszystkie są nam niezbędne do życia? Im więcej rzeczy musimy ze sobą zabrać, tym dłużej potrwa przeprowadzka. Dobrym sposobem na to jest segregacja rzeczy na te ważne i mniej ważne. Często dopiero podczas takich sytuacji rzeczywiście zdajemy sobie sprawę co jest nam potrzebne a co nie. Staroci możemy pozbyć się organizując podwórkowe wyprzedaże lub wystawiając je na portale internetowe lub w ostateczności wyrzucając je.

Zorganizuj pudełka

Kartony, plastikowe pudełka czy torby będą nie zastąpione – im więcej ich mamy, tym lepiej. Warto dostosować rodzaj pudła do przenoszonych rzeczy np. książki warto przenosić w kartonach po alkoholu które są zazwyczaj mocniejsze niż zwykłe lub w plastikowych pudłach zamykanych od góry które będą dodatkowo chroniły przed wilgocią. Takie rzeczy jak duże poduszki czy kołdry warto zapakować w specjalne worki próżniowe które diametralnie zmniejszą objętość . Talerze i inne elementy zastawy warto zabezpieczyć gazetami lub ściereczkami przed uszkodzeniem w podróży.

Ustal plan

Najlepiej jest pakować się i rozpakowywać pokojami. Na wszystkich pudłach lub innych opakowaniach naklejaj etykiety z podpisem pokoju. Ułatwi to później zlokalizowanie wszystkich rzeczy. Podczas pakowania należy zacząć od rzeczy, które będą najmniej przydatne jak np. albumy ze zdjęciami czy książki by rzeczy takie jak akcesoria kuchenne czy łazienkowe były łatwy dostępne w ostatnich chwilach przed przeprowadzką.  Warto jest także zacząć odpowiednio wcześniej, zazwyczaj nie doceniamy ilości rzeczy które posiadamy. Wszystko należy przesegregować i spakować a zajmuje to dużo czasu i siły.

Bagaż podręczny

Ogranicz się do plecaka lub walizki, niech znajdą się tam rzeczy najpotrzebniejsze do przetrwania pierwszej nocy czyli podstawowe ubrania i kosmetyki, talerzyk, kubki, ładowarka do telefonu itd. Dzięki temu nikt rano nie będzie musiał przekopywać się przez sterty rzeczy by znaleźć szczoteczkę do zębów.

W ostatniej chwili

Policz i oznacz wszystkie kartony, przecież nikt nie chce żeby w tym zamieszaniu coś zginęło lub mielibyśmy o czymś zapomnieć. Teraz jest czas na sprawdzenie ostatnich rzeczy i dosypiecie wszystkiego na ostatni guzik.

Odpowiedni transport

Jeżeli rzeczy mieliśmy dosyć mało bo mieszkamy sami i do tego posiadamy duży samochód – jesteśmy w komfortowej sytuacji bo możemy zająć się wszystkim sami. Co jednak kiedy przeprowadzamy się całą rodziną? Wtedy należy wybrać odpowiednią firmę zajmującą się przeprowadzkami taką jak na przykład Eurotransport.org – tanie przeprowadzki Polska Anglia. Wybór odpowiedniej firmy jest bardzo ważny, przecież nikt z nas nie chce stracić lub zgubić wszystkich swoich rzeczy. Przed zamówieniem usługi, należy sprawdzić opinie firmy.

Udanej przeprowadzki !

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz