Jak zadbać o przyjemny zapach w domu?

Czym pachnie Twój dom?

Czując kojący zapach po wejściu do domu czujemy się zrelaksowani i odprężeni.  Zapach ten pozwala nam przypomnieć sobie najmilsze chwile dzieciństwa,  jak zatem zadbać by przyjemny zapach utrzymywał się jak najdłużej?

Poza codziennym wietrzeniem domu należy także zwrócić uwagę by odpady, zwłaszcza organiczne nie leżały w pojemnikach na odpady zbyt długo. Pamiętać o regularnym opróżnianiu i czyszczeniu zmywarki. Wymieniać regularnie worki w odkurzaczu, ręczniki w łazience oraz systematycznie opróżniać kosz na pranie. Warto pamiętać o tym by w kuchni nie zostawiać na wierzchu resztek jedzenia które także potrafią intensywnie pachnieć. Kiedy zadbamy o higienę w mieszkaniu, łatwiej nam będzie utrzymać wymarzony zapach.

Jeżeli nasz dom lśni już czystością, należy odpowiednio dobrać zapachy. Możemy w domowy sposób, korzystając jedynie z tego co mamy pod ręką wytworzyć zapachy do domu.

Rozłożone jabłka na szafkach lub innym meblu stanowią naturalny zapach. Największym plusem jest to, że możemy w każdym momencie je zjeść i później uzupełniać braki. Nie jest to jednak na tyle  intensywny zapach by czuć było by go w większej części mieszkania.

Ziarna kawy wysypane w miseczce chłoną nieprzyjemne zapachy i do tego nadają swoją aromatyczną woń. Trzeba je niestety wymieniać co tydzień ponieważ szybko wietrzeją.

Mięta w płóciennym woreczku powieszona na kaloryferze nada aromatycznego lekkiego zapachu dla całego pomieszczenia. Najlepiej kupić świeżą by utrzymała efekt jak najdłużej.

Warto także przejrzeć ofertę sklepów internetowych oferujących zapachy do domu. Wiele z nich oferuje różne naturalne zapachy w formie olejków które aplikuje się do specjalnych ceramicznych kul zapachowych.

Najważniejsze by zapachy były naturalne, sztuczne potrafią być zbyt ostre a czasami nawet szkodliwe dla zdrowia. Przy wyborze idealnego zapachu należy wziąć pod uwagę resztę domowników. Kojący nas zapach dla nas może być nieprzyjemny dla innych. W przypadku małych dzieci należy zachować szczególną ostrożność.

Dodaj komentarz