Jak uniknąć stresu podczas przeprowadzki – poradnik

folia bąbelkowa

Całkowita zmiana otoczenia z dnia na dzień to na pewno spory stres dla każdego z nas. Podczas przeprowadzki musimy nie tylko spakować wszystkie niezbędne dla nas przedmioty i przetransportować je w nowe miejsce, ale też niejako zakończyć pewien etap w naszym życiu. Dlatego też najlepiej aby cały proces był dla nas jak najmniej stresujący. Dzięki naszym poradom gwarantujemy wam, że przynajmniej sam proces pakowania rzeczy będzie tak łatwy i przyjemny jak to tylko możliwe.

Bez wątpienia będziecie chcieli jak najsprawniej spakować i przetransportować swoje ubrania. Dzięki nam poznacie pewien trik dzięki któremu cała procedura nie przyprawi was o ból głowy. Jak zapewne przypuszczacie składanie wszystkich ciuchów i pakowanie ich będzie bardzo czasochłonne. Można jednak cały proces przyśpieszyć i to znacznie. Wystarczy, że użyjemy dużych worków ( na przykład takich jak na śmieci ) i w nie włożymy wieszaki z naszymi ubraniami. Wystarczy wykonać jedynie otwór u góry na haczyk i zabezpieczyć całość gumką. Dzięki temu raz dwa spakujemy całą zawartość garderoby i równie szybko rozpakujemy ją w naszym nowym domu.

Podczas pakowania warto też pamiętać o tym aby odpowiednio opisać każde pudełko i karton z naszymi rzeczami. Nie ma nic gorszego niż będąc już w nowym miejscu przez  godzinę szukać pudełka w którym jest nasza szczoteczka do zębów. Dlatego też radzimy stosować taśmy z nadrukami lub też podpisywać każde pudełko markerami.

Szczególną uwagę radzimy też zwrócić podczas pakowania rzeczy które bardzo łatwo uszkodzić takich jak porcelana czy też ceramika. W przypadku tego rodzaju przedmiotów niezbędna będzie folia bąbelkowa. To dzięki niej dokładnie owiniemy talerze i w ten sposób drastycznie zredukujemy ryzyko uszkodzenia.

Ponadto jeżeli musisz jak najszybciej przenieść się w nowe miejsce a nie bardzo masz możliwość przetransportować wszystkie meble na nowe miejsce w tak krótkim czasie to warto rozważyć możliwość skorzystania z usług firm które pozwalają na przechowywanie tymczasowe mebli w magazynach. Jest to przydane nie tylko podczas przeprowadzki ale również większych remontów. Zazwyczaj koszt takiej usługi zamyka się w kwocie 40 złotych za 1 metr kwadratowy powierzchni.

Dodaj komentarz