Jak umeblować pokój młodzieżowy?

Urządzając pokój dziecięcy lub młodzieżowy, warto wybrać takie meble, które będą nie tylko funkcjonalne, ale też atrakcyjne pod względem wizualnym dla młodej osoby. Jeśli przestrzeń pokoju zostanie w przemyślany i staranny sposób zagospodarowana, stanie się on na pewno miejscem, w którym nastolatek z przyjemnością przebywa, słucha muzyki lub czyta, jak również chętnie zaprasza do siebie rówieśników.

Lepszy zestaw czy pojedyncze meble?

 

Na rynku dostępne są zestawy mebli młodzieżowych, w skład których wchodzi zazwyczaj szafa, łóżko w wygodnym materacem, biurko, komoda i ewentualnie półki na książki do zawieszenia na ścianie. Można oczywiście kupić wszystkie niezbędne meble oddzielnie i dopasować je do siebie kolorystycznie. Komplet mebli ma jednak tę przewagę, że stanowi kompozycję, w której wszystkie elementy są tak samo wykończone i stanowią efektowną, przyjemną dla oka całość. Ponadto producenci zestawów młodzieżowych stosują obecnie wiele praktycznych rozwiązań, takich jak na przykład pojemny schowek na pościel czy oświetlenie LED w meblościankach, które mają wiele przydatnych schowków i jednocześnie nie zajmują wiele miejsca. Komplet mebli z szafą na ubrania, z komodą wyposażoną w szuflady i biurko z szafką pozwala na łatwe rozmieszczenie posiadanych rzeczy i utrzymanie porządku w pokoju.

Idealne miejsce do pracy

 

W gotowych zestawach mebli młodzieżowych znajduje się zazwyczaj wszystko to, co pozwala na co dzień wygodnie funkcjonować w pokoju, który jest zarówno sypialnią, jak i pracownią. Do zestawu mebli młodzieżowych wystarczy przeważnie dokupić fotel biurkowy, by już cieszyć się kompletnym umeblowaniem pomieszczenia i stworzyć funkcjonalne i przyjazne miejsce do nauki. Młodzieżowy fotel obrotowy z kółkami, wyposażony w specjalny mechanizm TILT umożliwiający dobranie najbardziej ergonomicznej postawy, na pewno podniesie komfort pracy w czasie odrabiania lekcji czy przygotowywania się do egzaminów.

Zakup na lata

 

Meble dziecięce i młodzieżowe są przeważnie wykonane z praktycznej płyty laminowanej, którą można czyścić na mokro bez obawy uszkodzenia szafki czy komody, i wykończone na krawędziach efektowną i wytrzymałą na uszkodzenia okleiną ABS. Dzięki temu szafa, meblościanka czy łóżko może być użytkowane przez długi czas.

Komody, szafki i półki wchodzące w skład zestawu mogą być przestawiane i komponowane w dowolny sposób. Poprzez zmianę ustawienia meblościanki czy szafy oraz pomalowanie ścian na inny kolor lub położenie nowej tapety albo wymianę dywanu możliwe jest stworzenie całkowicie nowej aranżacji pokoju bez konieczności zakupu nowych mebli.

Dodaj komentarz