Inhibitor korozji – producent godny polecenia ZERUST EXCOR

Inhibitor korozji to specjalny środek chemiczny ograniczający szybkość, z jaką rozwija się korozja w materiałach instalacji. W jego skład wchodzą m.in. organiczne i nieorganiczne inhibitory korozji, czy środki buforujące.

W jaki sposób działa taki preparat? Dzięki inhibitorom powstaje warstwa ochronna, dzięki której w bardzo dużym stopniu proces niszczenia instalacji jest ograniczany. Inhibitory muszą być cały czas obecne, aby bariera tego typu chroniła powierzchnię metalu. Inhibitor korozji ma też  inne zalety. Gwarantuje odpowiedni poziom pH w instalacji. Gdyby odczyn kwasowy bądź zasadowy wody był zbyt duży, to dużo szybciej rozwijałaby się korozja. Inhibitory korozji stanowią także pewnego rodzaju zabezpieczenie. To dzięki nim w instalacji nie odkładają się osady. Chronią też przed zanieczyszczeniami o charakterze biologicznym.

Inhibitor korozji jakby się wydawało, nie służy do pozbycia się skutków korozji, które powstały przed jego zastosowaniem. Do tego celu używane są inne środki.

Inhibitory korozji można stosować w budynkach mieszkalnych, budynkach biurowych i użyteczności publicznej oraz w przemyśle:

–  w instalacjach centralnego ogrzewania,

–  w obiegach wody,

–  w instalacjach solarowych, pompach cieplnych,

–  w zamkniętych obiegach grzewczych, w budownictwie i przemyśle.

Na rynku dostępna jest szeroka gama inhibitorów korozji oferowana przez wielu producentów. Najbezpieczniej jest przejrzeć ofertę produktów oraz wybrać sprawdzonego producenta, który w swojej ofercie ma największy ich wybór.

Producenci oferują bogaty asortyment inhibitorów, a także ich różnorodność w zastosowaniu. Na rynku dostępne są inhibitory korozji w różnych postaciach:

  • tradycyjne płyny,
  • folie z lotnymi inhibitorami,
  • papiery z lotnymi inhibitorami,
  • emitery w różnych postaciach.

Popularne tagi : inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozji

Dojazd:

Dodaj komentarz