Home staging – uczyń swoje mieszkanie atrakcyjnym

home staging

Inwestycje w nieruchomości są zazwyczaj wyjątkowo opłacalne, dlatego też stają się coraz bardziej popularne. Przy zakupie lub sprzedaży mieszkania, zresztą tak jak każdego innego produktu czy usługi, niebagatelną rolę odgrywa aspekt marketingowy. To właśnie odpowiednia promocja pozwoli zachęcić klienta i sfinalizować transakcję.

Definicja

Żeby mówić o home stagingu trzeba najpierw wyjaśnić co kryje się pod tą nazwą. Najbardziej ogólna i zarazem najprostsza definicja stanowi o tym, że jest to usługa polegająca na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Na czym takie przygotowanie polega? Wbrew pozorom jest to proces dość złożony, wymagający włożenia sporego wysiłku i podjęcia wielu niezbędnych działań do uzyskania pożądanego efektu.

Krok po kroku

By rozpocząć prace nad ulepszaniem atrakcyjności nieruchomości trzeba w pierwszej kolejności stworzyć plan działania. W tym celu należy określić wady i słabe strony mieszkania by doprowadzić do ich zlikwidowania lub wyeksponowania korzystnych aspektów, które zniwelują te mniej ciekawe. Gdy projektanci wnętrz skończą prace nad wystrojem, trzeba będzie ulepszyć ofertę, czym zajmą się marketingowcy. To właśnie oferta jako pierwsza komunikuje Klientowi o stanie nieruchomości i na jej podstawie kreuje się opinia oraz ewentualna chęć obejrzenia nieruchomości. W tym ostatnim przypadku trzeba zaaranżować sprzyjającą atmosferę. Absolutną podstawą jest zadbanie o czystość w mieszkaniu – brudne talerze w zlewie czy zakurzone meble zdecydowanie nie są mile widziane. Można także pójść o krok dalej, zapalając zapachowe świece i włączając w tle muzykę oraz zaproponować zwiedzającym kawę lub herbatę.

Zalety

Jeśli uważasz, że Home Staging jest mało przydatny, wyprowadzimy Cię z błędu. Usługa ta pozwala na szybsze sprzedanie lub wynajęcie mieszkania, w dodatku za wyższą kwotę. Specjaliści wyręczą Cię wykonując szereg czynności, które dla nich są codziennością, a dla Ciebie mogłyby okazać się ciężkim orzechem do zgryzienia i w konsekwencji niepotrzebną stratą czasu. Jest to zatem dobra inwestycja, z której zwrot zaobserwujesz w błyskawicznym tempie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz