Grzejniki łazienkowe – chrom, lakier, a może satyna?

Zakup grzejnika do łazienki to doskonała okazja do połączenia elegancji i funkcjonalności. Współcześni producenci oferują szereg rozmaitych rozwiązań, co z pewnością nie ułatwia ostatecznego wyboru. O czym więc trzeba pamiętać, by wybrać dobry model?

Jak dobrać grzejnik łazienkowy?

Wyboru urządzenia możemy dokonać pod różnym kątem. Najlepiej jednak zacząć od doboru mocy. Siła ogrzewania jest ważna, bo dzięki niej w łazience będzie panował komfort termiczny. W małych pomieszczeniach wystarczający będzie grzejnik drabinkowy. To najbardziej popularny typ urządzenia łazienkowego. Dzięki budowie składającej się z pionowych kolektorów połączonych za pomocą poziomych rurek, może on pełnić rolę suszarki ręczników, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Montaż takiego grzejnika jest bardzo prosty, a rozmaite kolory i kształty zachęcają do dopasowywania go do wystroju naszej łazienki. Kupując takie urządzenie musimy zwrócić uwagę na sposób podłączenia go do instalacji. Wiele z nich ma bowiem zasilanie dolne, które jest nieco słabsze od górnego. Wówczas warto wziąć model o 10% mocniejszy, by siła grzania była taka sama. W wypadku łazienek o dużej powierzchni będziemy mogli potrzebować grzejników o większej mocy. Jeden drabinkowy może okazać się za słaby. Wówczas jednak można skorzystać z rozwiązań płytowych, czy grzejników elektrycznych. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by w łazience znajdowało się kilka grzejników drabinkowych.

Grzejniki łazienkowe chrom – czy to dobre rozwiązanie?

Okazuje się, że przy wyborze grzejników łazienkowych warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Urządzenia te bowiem muszą być odporne na wysoką wilgoć, a więc muszą posiadać porządne zabezpieczenia antykorozyjne. Dlatego też do wyboru mamy różne rodzaje grzejników. Grzejniki lakierowane posiadają wysoką moc grzewczą i są jednym z tradycyjnych rozwiązań. Grzejniki łazienkowe chrom natomiast są nie tylko bardzo eleganckie, ale także odporne na wszelkie uszkodzenia. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach. Musimy jednak pamiętać, że tego rodzaju urządzenia bardzo szybko się nagrzewają, ale oddają o 30% mniej ciepła niż lakierowane. Dlatego grzejniki łazienkowe chromowane powinniśmy wybierać większe lub kupować je pod kątem dekoracyjnym. Sprawdzą się także jako suszarka dla ręczników. Tego rodzaju urządzenia znajdziesz np. na tej stronie https://imers.pl/. Kupując grzejniki łazienkowe chromowane od sprawdzonego producenta możemy być spokojni o wytrzymałość takiego sprzętu. Jeśli mamy wątpliwości do wyboru jego mocy lub materiału, z którego ma być wykonany, to poprośmy o pomoc specjalistę. Pomoże on nam wybrać urządzenie, które będzie posiadało nie tylko wysoką moc grzewczą, ale będzie też atrakcyjne wizualnie, a przede wszystkim – bardzo praktyczne.

Dodaj komentarz