Glazura podłogowa wciąż w modzie

Płytki podłogowe cieszą się dużą popularnością od wielu lat. Najczęściej decydujemy się na ich położenie w takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka czy przedpokój, choć coraz częściej znajdują zastosowanie także na podłogach pokojów dziennych, gdyż materiał ten jest praktyczny i wyróżnia się niezwykłymi walorami estetycznymi. Producenci płytek wciąż proponują nowoczesne wzory, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów oraz nadają wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu.  Dodatkowo jest to produkt trwały i łatwy do utrzymania w czystości, co ma szczególne znaczenie w domach, w których są małe dzieci lub zwierzęta.

Wybór wzoru

Wszystko zależy od pomieszczenia, w którym planujemy glazurę. Wybierając wzór, innymi kryteriami będziemy się kierować w przypadku podłogi do kuchni, łazienki czy salonu. Jednak jest jedna uniwersalna zasada, a mianowicie ponadczasowość. Moda na wzory bardzo szybko się zmienia, dlatego dokonując wyboru warto postawić na klasykę, która zawsze będzie modna. W ostatnich latach panuje trend na aranżację wnętrz w stylu skandynawskim, w którym minimalizm, prostota oraz jasne, stonowane barwy i naturalne materiały zachwycają wielu z nas. Ma to również przełożenie na wzór wybieranych płytek, które coraz częściej zarówno w kuchni, jak i w łazience są utrzymane w odcieniach bieli, szarości lub czerni. Natomiast w przypadku podłóg w pokojach dziennych, obecnie modne są płytki imitujące drewno, a zastosowanie takiego rozwiązania jest bardzo praktyczne, ponieważ ociepla pomieszczenie i jednocześnie jest bardzo trwałe.

Niezbędne akcesoria

Jednak, żeby podłoga była trwała i cieszyła swoim wyglądem przez wiele lat, musi być położona w sposób profesjonalny. Zależy to od wielu czynników, największe znaczenie jak wiadomo, ma wybór doświadczonego fachowca i materiałów dobrej jakość, ale nie możemy zapominać o dodatkowych elementach, które istotnie wpływają na standard wykonania okładziny. Akcesoria niezbędne do układania płytek podłogowych, bo o nich mowa, mają duży wpływ na planowany efekt prac. Aby osiągnąć zamierzony cel, istotne jest odpowiednie dobranie niezbędnych narzędzi, wśród których należy wymienić pace, kielnie, gumowe młotki, przecinarki czy klamry do poziomowania płytek, które stały się świetną alternatywą dla tradycyjnej poziomicy, szczególnie w przypadku płytek w dużym rozmiarze. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta artykułów glazurniczych oraz akcesoriów, dzięki którym praca przebiega dużo sprawniej, a efekt końcowy jest dużo bardziej zadowalający. Szeroka gama dostępna jest w sklepie internetowym E-CARRALEUR – outillage carreleur, outil carreleur,kit carreleur, materiel carrelage.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz